Artykuły

Szczecin. Czytanie w ramach VI Dni Kultury Żydowskiej

20 marca o godz. 17 w Teatrze Małym czytanie sceniczne sztuki Andrzeja Niedoby "Kim pani jest?" z udziałem Ewy Sobczak i Ewy Sobiech, aktorek Teatru Współczesnego.

Astrid Keller (Ewa Sobczak) jest znaną niemiecką dziennikarką. Nieoczekiwanie w jej domu pojawia się obca kobieta - Elizabeth Henckel (Ewa Sobiech). Podaje się ona za bliską przyjaciółkę jej ciotki mieszkającej od lat w Stanach Zjednoczonych. Przeprowadza z Astrid rozmowę na temat przeszłości. Grzecznościowa rozmowa obu pań z czasem nabiera dramatycznego charakteru. Elizabeth podaje różne wersje wydarzeń z życia członków rodziny Astrid. Które z nich są prawdziwe i kim naprawdę jest Elizabeth Henckel? Niezwykła dama w tajemniczy sposób znika, zostawiając rozmówczynię w rozterce. Astrid nie jest już pewna niczego - ani swojej tożsamości, ani przeszłości. Wszystko okazuje się być względne, nawet własny życiorys.

Czytanie sceniczne jest spotkaniem z aktorkami w formie "TEATRU PRZY STOLIKU", gdzie najważniejszą funkcję odgrywa słowo, opowieść i aktorska ekspresja. Nie ma scenografii, muzyki, charakteryzacji, czy iluzji świata scenicznego - cała historia odgrywa się w wyobraźni widzów.

Po czytaniu zapraszamy na krótką dyskusję z udziałem aktorek.

Czytanie odbywa się w ramach VI Dni Kultury Żydowskiej ADLOJADA "Pamięć i kultura". Wstęp wolny.

20 marca, Teatr Mały, godz. 17:00

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji