Artykuły

Kalisz. "Najgorszy człowiek na świecie" na WST

Listopadowa premiera Teatru im. Bogusławskiego w reżyserii Anny Smolar została zaproszona na jeden z najważniejszych festiwali teatralnych w Polsce - 37. Warszawskie Spotkania Teatralne.

Warszawskie Spotkania Teatralne to najstarszy festiwal teatralny w stolicy, na który zapraszane są najciekawsze spektakle ubiegłego roku, niepokazywane wcześniej w Warszawie. Przedstawienia dla dorosłych w bieżącej edycji wybrał kurator Wojciech Majcherek.

Podczas 37. festiwalu warszawska publiczność będzie miała okazję aż dwukrotnie zobaczyć spektakl "Najgorszy człowiek na świecie" z Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu. Przedstawienie to wariacja na temat głośnej książki Małgorzaty Halber pod tym samym tytułem. Spektakl w reżyserii nagrodzonej Paszportem Polityki 2016 Anny Smolar to artystyczne mierzenie się ze stereotypami, dotyczącymi kobiecego alkoholizmu oraz próba przekroczenia tego tabu w nieoczywistym kierunku. Na scenie wystąpi piątka aktorów z kaliskiego zespołu - Natasza Aleksandrowitch, Izabela Beń, Dawid Lipiński, Marcin Trzęsowski oraz Izabela Wierzbicka.

Także widzowie Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu docenili spektakl "Najgorszy człowiek na świecie". Dotychczasowe spektakle były wyprzedawane niemal w całości. Najbliższa okazja do obejrzenia spektaklu na kaliskiej scenie będzie w dniach 17-19 marca na Scenie Kameralnej Teatru.

37. Warszawskie Spotkania Teatralne trwają od 30 marca do 11 kwietnia. Spektakl Najgorszy człowiek na świecie będzie można zobaczyć 11 kwietnia o 18.00 i 21.30 w Teatrze Dramatycznym w Warszawie na scenie im. H. Mikołajskiej.

Bilety do kupienia kasach Teatru Dramatycznego oraz na stronach www.warszawskie.org i http://bilety.teatrdramatyczny.pl/.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji