Artykuły

Białystok. Teatralna środa z okazji Dnia Kobiet

Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku przygotował niespodziankę z okazji Dnia Kobiet.

W środę, 8 marca wszystkie panie oraz osoby, które chciałyby podarować kobietom prezent z okazji ich święta, będą mogły kupić bilety na "Ożenek" Nikołaja Gogola

w promocyjnej cenie 25 zł.

W weekend - 10, 11 i 12 marca, Teatr Dramatyczny zaprasza na jedną z najznakomitszych komedii z kanonu literatury światowej i najbardziej znane dzieło Gogola - obok "Rewizora" i "Martwych dusz". "Ożenek" to pierwsza rosyjska komedia obyczajowa, traktująca o niezrealizowanych zamiarach, która uczyniła pierwszoplanowymi postaciami nie arystokratyczne środowisko, oddające się miłostkom i flirtom, lecz całkiem pospolite kupiectwo.

Główna bohaterka sztuki, niemłoda już Agafia Tichonowna, za namową swatki - Fiokły, postanawia podnieść swoją pozycję społeczną poprzez właściwy ożenek z przedstawicielem wyższej sfery. Aby zrealizować to małżeństwo z rozsądku, przez mieszczański dom Agafii przewija się korowód kandydatów do jej ręki. Gogolowskie postacie w tej obyczajowej komedii nakreślone są z mistrzowską przenikliwością oraz potężną dawką humoru i satyry.

Premiera spektaklu odbyła się 15 maja 2011 roku. Po ponad sześciu latach, "Ożenek" wciąż bawi widzów białostockiego teatru. Do obsady przedstawienia dołączył właśnie Piotr Szekowski, który wcieli się w postać Żewakina. Obok zespołu Teatru Dramatycznego w spektaklu występuje gościnnie Andrzej Mastalerz. Aktor ma na swoim koncie wielu ról filmowych oraz teatralnych, m.in. w Teatrze Studio w Warszawie, Teatrze im. Jaracza w Łodzi, Teatrze Powszechnym w Warszawie, a także w Teatrze Telewizji.

W środę, 8 marca widzowie będą mogli kupić bilety w cenie 25 zł na pokazy "Ożenku", które odbędą się 10 marca o godz. 20.30 oraz 11 i 12 marca o godz. 19.00. Promocja będzie obowiązywała zarówno w Kasie Teatru (od godz. 14:00 do 20:00), jak i w sprzedaży internetowej (od godz. 8:00 do 20:00). Przy zakupie biletów on-line na stronie dramatyczny.pl, widzowie powinni wybrać bilet "dzień_kobiet".

Kolejna okazja, aby zobaczyć "Ożenek" pojawi się 21 kwietnia (godz. 20.00) oraz 22 i 23 kwietnia (godz. 19.00). Bilety na te przedstawienia w cenie: 40 zł (normalny), 35 zł (ulgowy), 20 zł (szkolny, studencki oraz dla doktorantów) oraz 5 zł (bilet dla osób bezrobotnych) dostępne są już w Kasie

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji