Artykuły

Szczecin. Dzień Teatru jak zawsze w 13 Muzach

"Teatr źródłem nadziei" - taki tytuł nosi tegoroczne orędzie skierowane do ludzi sceny z okazji 45. Międzynarodowego Dnia Teatru. W Szczecinie zwyczajowo zabrzmi ono w Klubie 13 Muz [na zdjęciu] podczas uroczystości organizowanych przez tutejszy Związek Aktorów Scen Polskich.

W programie jubileusze pracy artystycznej aktorów i ludzi związanych z teatrem: Władysława Sokalskiego (60-lecie), Wandy Paderewskiej (50-lecie), Andrzeja Ulricha (45-lecie), Zbigniewa Witkowskiego (45-lecie), Feliksa Woźnika (35-lecie) oraz obchody 50-lecia sceny muzycznej Prolog. Uroczystość uświetni koncert solistów Opery na Zamku i otwarcie wystawy "Pierwsza piątka... Premiery sceny muzycznej w Szczecinie w latach 1957-1958". Początek dziś o godz. 17.

Przypadający na 27 marca Międzynarodowy Dzień Teatru obchodzony jest od 1961 r. Upamiętnia otwarcie pierwszego Teatru Narodów w Paryżu w 1957 r., festiwalu, na którym spotkały się zespoły z obu stron żelaznej kurtyny. Zwyczajowo tego dnia do ludzi teatru kierowane jest orędzie. W tym roku jego autorem jest dramatopisarz meksykański Victor Hugo Rascón-Banda, który napisał m.in., że "mądre słowa usłyszane w teatrze przywracają wiarę w dobro".

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji