Artykuły

Kielce. Czytanie "Frani Piorun" w Kubusiu

26 lutego o godz. 12.15 Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" zaprasza na spotkanie z cyklu "Sztuk! Sztuk! To puka sztuka dla dzieci!", czyli inscenizowane czytanie sztuki "Frania Piorun" Magdaleny Żarneckiej.

W uporządkowane, wypełnione powtarzającymi się każdego dnia tymi samymi czynnościami, ale również strachem, życie trójki przyjaciół: Melona, Bazyla i Daktyla wkracza niespodziewanie, a raczej "wpada jak piorun", mała dziewczynka Frania, która przynosi ze sobą sporo zamieszania.

Frania nie należy do najlepiej wychowanych dziewczynek. Kłamie, wszędzie zostawia bałagan i nieładnie się wyraża. Swoim nieokrzesanym zachowaniem wprawia w przerażenie pozostałych współmieszkańców. Z drugiej jednak strony dodaje im odwagi i namawia na rzeczy, których się panicznie boją, na które sami nigdy by się nie zdobyli: próbowanie nowych smaków czy wyjście z domu.

Spotkanie tej czwórki stwarza wiele konfliktowych sytuacji, ale to dzięki niemu każdy z nich zmienia się i uczy się czegoś nowego. Okazuje się, że w towarzystwie przyjaciół lub rodziny świat nie jest wcale taki straszny, jak może się wydawać. Do jego poznania prowadzą różne drogi, na których czasami można się potknąć, ale na pewno warto je pokonywać.

Obsada: Magdalena Daniel, Zdzisław Reczyński, Andrzej Kuba Sielski, Andrzej Skorodzień

Sztuka dla dzieci od lat 4.

Wstęp wolny.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji