Artykuły

Poznań. Wyniki konkursu na realizację premiery w PTT

Polski Teatr Tańca ogłasza wyniki konkursu na realizację premiery "Wieczory dziadowskie: cz. 3". Po burzliwych naradach zadecydowano, aby zaprosić do współpracy autorów dwóch różnych wizji: Tomasza Bazana oraz Aleksandry Dziurosz i Tomasza Szczepanka.

Komisja Konkursowa obradowało w składzie: Iwona Pasińska (dyrektor), Adriana Mikołajczak (zastępca dyrektora), Anna Królica (kuratorka programowa), Regina Lissowska-Postaremczak (specjalista ds. PR) i Andrzej Kryczka (specjalista ds. upowszechniania spektakli).

Jury nie spodziewało się tak szerokiego odzewu ze strony środowiska. Zgłoszone i przedstawione koncepcje były oryginale i wartościowe, dlatego komisja stanęła przed trudnym wyborem wyłonienia projektu, który będzie realizowany w Polskim Teatrze Tańca. Po burzliwych naradach ostatecznie zadecydowano, aby zaprosić do współpracy autorów dwóch różnych wizji:

1. Tomasza Bazana - "Kinetic exercises/ rytuał biologiczny"

2. Aleksandry Dziurosz i Tomasza Szczepanka "Niech żywi grzebią umarłych".

 Serdecznie gratulujemy!

 Idea projektu "Wieczory dziadowskie: Tryptyk" nawiązuje do tradycji "Wieczorów polskich" Conrada Drzewieckiego, realizowanych od 1973 roku.  Projekt ma objąć trzy premiery. Punktem wyjścia "Wieczorów" jest temat "Dziadów" Adama Mickiewicza, trzy projekty stworzą unikalną platformę twórczej rywalizacji. Organizatorzy zapewnią, że w przyszłości będą kontynuować  konkurs na realizację premier zgodnie z programem artystycznym Polskiego Teatru Tańca. Jesienią ogłosimy jego szczegóły.

 Premiery spektakli "Wieczory dziadowskie: Tryptyk" są planowane na 25-27 maja 2017 roku w Poznaniu.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji