Artykuły

Kalisz. Premiera w Teatrze im. Bogusławskiego

Muzyczny spektakl "O dziewczynce, która podeptała chleb" Magdy Fertacz na motywach baśni Hansa Christiana Andersena w reżyserii Przemysława Jaszczaka to najnowsza propozycja Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu dla młodych widzów. Premiera odbędzie się na deskach Dużej Sceny 25 lutego 2017 r.

Główną bohaterką najnowszej premiery jest Amanda - dziewczynka wściekła na swoich ubogich rodziców, że przez nich musi żyć w biedzie. Zanim Amanda odgadnie, czym jest prawdziwe szczęście, którego tak pragnie, będzie musiała zejść do Świata Podziemi, aby zmierzyć się z samą sobą, a jednocześnie z brzydotą, skąpstwem, chciwością i nienawiścią, które ciągle jej towarzyszą.

Przedstawienie oparte na motywach baśni Andersena przekazuje we współczesnej, przystępnej dla dzieci formie uniwersalne wartości - szacunek, szczerość, wdzięczność. Spektakl w ciepłyi zabawny sposób pokazuje, że prawdziwego szczęścia nie dają pieniądze, ale miłość i troska najbliższych.

Podczas godzinnego przedstawienia aktorzy wykonują osiem piosenek skomponowanych przez Piotra Klimka, jednego z najbardziej uznanych kompozytorów muzyki do spektakli teatralnych w Polsce. Piosenkom towarzyszą projekcje multimedialne autorstwa młodej, nagradzanej artystki Agnieszki Waszczeniuk. Wyjątkowym atutem przedstawienia są także elementy teatru cieni, wykorzystywane w tajemniczym Świecie Podziemi.

Przedstawienie jest idealną propozycją dla wszystkich rodziców z dziećmi w wieku od 7 do 12 lat.

Więcej szczegółów na stronie internetowej Teatru: www.teatr.kalisz.pl.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji