Artykuły

Warszawa. Premiera belferska "Kuronia" w Powszechnym

Teatr Powszechny zaprasza na premierę belferską spektaklu "Kuroń. Pasja według św. Jacka" w reżyserii Pawła Łysaka, która odbędzie się 11 marca o godz. 19.30.

Premiery belferskie przeznaczone są dla nauczycieli, pedagogów oraz animatorów kultury, którzy niedługo po oficjalnej premierze oglądają przedstawienie z repertuaru Teatru Powszechnego oraz biorą udział w spotkaniu po spektaklu, podczas którego mają okazję porozmawiać z twórcami oraz zapoznać się z zeszytami metodycznymi.

Zeszyty metodyczne to materiały, przygotowane przez zaproszonych do współpracy nauczycieli oraz edukatorów, zawierające scenariusze lekcji opracowane dla różnych przedmiotów. Punktem wyjścia są zawsze spektakle z repertuaru Teatru Powszechnego. Scenariusze proponują nauczycielom różne sposoby odejścia od podręcznika i klasowo-lekcyjnego modelu pracy w szkole, podpowiadają, jak wyzwalać w uczniach samodzielność myślenia i kreatywność działania. Dzięki udziałowi w projekcie uczniowie mają szansę aktywnie uczestniczyć w życiu teatru, a nauczyciele realizować założenia podstaw programowych różnych przedmiotów.

Koszt uczestnictwa w spotkaniu dla nauczycieli, pedagogów, animatorów, osób pracujących z młodzieżą szkół ponadpodstawowych zawiera się w cenie biletu na spektakl (25 zł).

INFORMACJA I REZERWACJA BILETÓW:

Natalia Grzędzińska: tel.: 510 131 807, e-mail: n.grzedzinska@powszechny.com

więcej na stronie: www.powszechny.com/edukacja

***

"Kuroń. Pasja według św. Jacka"

czas trwania: 120 minut (bez przerwy)

Jacek Kuroń - legenda opozycji, dysydent, lewicowy polityk, działacz społeczny, współtwórca polskiej transformacji, ale też postać niesłusznie zapomniana we współczesnej debacie publicznej. Najnowsza sztuka Małgorzaty Sikorskiej-Miszczuk ukazuje wydarzenia z jego życia zatopione - dosłownie i w przenośni - w okrutnym, czasem zabawnym świecie nieistniejącej powieści "Pasja według św. Jacka". Fakty, mity i wspomnienia dotyczące tytułowego bohatera zestawione są tu z pytaniem, jak bardzo manipulujemy dziś słowami i sposobem opowiadania o naszej wspólnej (także całkiem niedawnej) historii. Opowieść o Jacku Kuroniu nie rości sobie praw do przedstawienia biografii. Jest raczej próbą zmierzenia się z jego legendą i spuścizną; okazją do postawienia pytań o funkcjonowanie jego ideałów w dzisiejszym życiu społecznym i o cenę, jaką zapłacił, walcząc o ich zachowanie.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji