Artykuły

Gniezno. Maciej Balcar z Dżemu u Fredry

Teatr im. Fredry zaprasza na koncert lidera zespołu Dżem, promującego swój solowy album. Maciej Balcar na początku roku ruszył w ogólnopolskie tournée. W lutym artysta odwiedzi kolejne miejscowości, a w Gnieźnie pojawi się w same Walentynki.

Maciej Balcar od kilkunastu lat jest wokalistą legendarnego zespołu Dżem, gra rolę Jezusa w słynnym spektaklu "Jesus Christ Superstar", a także od grudnia 2010 występuje w rock operze "Krzyżacy". Artysta ma w swoim dorobku pięć solowych albumów. Maciek Balcar to artysta totalny, który w to co tworzy i śpiewa, wchodzi całym sobą - emocjonalnie i osobiście.

W Gnieźnie Maciej Balcar wystąpi na scenie Teatru im. A. Fredry w dniu zakochanych - 14 lutego o g. 19.00 - w towarzystwie doświadczonych muzyków: Jana Gałacha, Krzysztofa "Flippera" Krupy, Macieja Mąki oraz Piotra "Quentina" Wojtanowskiego. Jego koncerty zawsze spotykają się z niezwykle emocjonalnym odbiorem słuchaczy, przenoszą ich w przestrzeń wrażeń, malowaną wyrazistymi tekstami oraz mocnym, intrygującym wokalem. Podszyte folkiem kompozycje przepełnia nostalgia, poetycki dramatyzm i pełen emocji głos artysty.

Rok 2017 rozpoczął się premierą nowego albumu artysty - "Znaki", wydawcą krążka została jedna z największych firm fonograficznych w Polsce - Warner Music Polska. Album zostanie poparty ogólnopolską trasą koncertową, która stała się już tradycyjnym wydarzeniem w twórczej aktywności Maćka i jego muzyków. "Znaki" to swoista rewia dźwięków i brzmień. Mocna warstwa tekstowa, która jest dla muzyka tak ważna, perfekcyjnie scala się w całość z subtelnymi kompozycjami. Słychać tu muzyczne fascynacje i inspiracje Balcara. Album "Znaki" charakteryzuje się delikatnością i lirycznością.

Premiera krążka oraz trasa koncertowa odbędzie się na początku lutego 2017 r. Teatr Fredry w Gnieźnie zaprasza na koncert Macieja Balcara w same Walentynki, 14 lutego o godzinie 19.00. Bilety już są dostępne w sprzedaży i można je nabywać w kasie Teatru oraz online na: bilety24.pl. Cena biletów to 55zł/50 zł (balkon).

Uwaga! Dla widzów przewidziana jest dodatkowa atrakcja! Wszystkich, którzy kupili bilet czeka 10% rabat na walentynkową kolację w "Hotelu w Starej Kamienicy". Rezerwacji stolików dokonywać można pod numerem telefonu: 602 272 518. Wystarczy jedynie, przy zakupie wybranego dania z karty, okazać bilet na koncert Macieja Balcara. Promocja obowiązuje od 14 do 19 lutego 2017 r.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji