Artykuły

Wrocław. Słowacki wg Olsten w Capitolu

W "Balladynie", opowieści o bezwzględnej władzy, tyranii, cenie, jaką trzeba za nią zapłacić, okrucieństwie, jakie się z nią wiąże, i wpisanej w nią zbrodni, musi polać się krew. Premiera 10 lutego w Capitolu.

Polska Balladyna to taka nasza lady Makbet, tyle że u Słowackiego nie dość, że w kobiecej bohaterce skupia się źródło i przyczyna zła, to jeszcze wyłącznie na nią spada odpowiedzialność za krwawą tragedię, którą rozpętała.

Czy tak będzie w "Balladynie" Agnieszki Olsten w Capitolu?

Gdyby wróżyć nie tyle z fusów, co z wcześniejszych realizacji tej reżyserki, wyszłaby nam wielka niewiadoma. Bo czegokolwiek dotknie Olsten, widz może być jednego pewien: nie dostanie tego, czego się spodziewał. Dziś wiemy tyle, że sięgając po dramat Słowackiego, reżyserka uzupełnia go o fragmenty "Kraka, Syna Ludoli" Stacha z Warty Szukalskiego, opery "Goplana" Ludomiła Germana i "Legendy" Stanisława Wyspiańskiego.

Wszystko to w muzycznej oprawie Kuby Suchara, ze scenografią i kostiumami zaprojektowanymi przez rzeźbiarza Olafa Brzeskiego, który zresztą będzie towarzyszył aktorom na scenie.

Balladynę zagra Agnieszka Kwietniewska z Teatru Polskiego we Wrocławiu, która za wcześniejszą rolę u Olsten (Bruscona w "Komediancie" łódzkiego Teatru Jaracza) dostała główną nagrodę na festiwalu Boska Komedia. Obok niej pojawią się aktorzy Capitolu - Justyna Antoniak, Ewa Szlempo, Artur Caturian, Konrad Imiela, Adrian Kąca i Błażej Wójcik.

--

Capitol, ul. Piłsudskiego 67. Premiera 10 lutego, kolejne spektakle 11, 12, 14 i 15 lutego o godz. 19.

Bilety 35 i 30 zł.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji