Artykuły

Gdynia. "Burmistrz" premierowo w TGG

Kolejna premiera Teatru Gdynia Główna i Teatru Stajnia Pegaza. Tekst autorstwa Małgorzaty Sikorskiej-Miszczuk zrealizuje się na scenie za sprawą reżyserii Ewy Ignaczak, która przy okazji premiery obchodzić będzie 35-lecie pracy artystycznej.

"Burmistrz" jest historią z życia wziętą. W jednym z polskich miasteczek żyje społeczność lokalnych patriotów. Kochają swój kraj, czczą pomnik, na Niemcu mszczą się za krzywdy ojców. A wszystko to w miejscu rządzonym przez tytułowego Burmistrza. Najpewniej żyliby sobie spokojnie w swoim sielskim poczuciu spełnienia, gdyby nie fakt, że na miasteczka spada nagle Prawda. - Społeczność, która dawno odwróciła się od "tamtych czasów", nie jest gotowa na weryfikację trudnej przeszłości. Za wszelką cenę chcą uciec przed bolesną Prawdą - mówią o fabule twórcy. W małym miasteczku upatrywać można metafory Polski, w jej mieszkańcach - Polaków. Tych, którzy nie są gotowi zmierzyć się z prawdą o naszej przeszłości, którzy za wszelką cenę próbują zakłamać rzeczywistość.

Ta, bez wątpienia ważna, sztuka wyreżyserowana została przez Ewę Ignaczak - reżyserkę teatralną, scenarzystkę i animatorkę kultury, która w tym roku obchodzi jubileusz 35-lecia pracy twórczej. Na scenie zobaczymy Idę Bocian, Małgorzatę Polakowską, Marka Sadowskiego, Radosława Smużnego i Błażeja Tachasiuka.

Premiera sztuki zbiega się w czasie w jubileuszem Ignaczak - impreza z tej okazji odbędzie się 3 lutego w Teatrze Gdynia Główna.

***

Piątek, sobota, 3, 4 lutego, godz. 19, "Burmistrz"

Teatr Gdynia Główna, Plac Konstytucji 1, 3 lutego wstęp na zaproszenia, 4 lutego bilety: 30-35zł

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji