Artykuły

Zemsta łódzkiej widowni

Podczas przedstawienia w Teatrze Muzycznym w Łodzi, w którym uczestniczyli aktorzy tarnowskiego Teatru im. Ludwika Sol­skiego, doszło do rzadko spotykanego incyden­tu.

Zespół teatru z Tarnowa wystawiał "Zemstę" Aleksandra Fredry; był to spektakl reżyserowany przez dyrektora Stanisława Świdra. W pewnej chwili młodzież szkolna, która znajdowała się w sa­li, zaczęła zakłócać przedstawienie. Część młodych widzów zaczęła skandować: - Złodzieje!

Później okazało się, że młodzież z łódzkich szkół podstawowych i jej opiekunowie chcieli wy­razić w ten sposób swoją dezaprobatę dla poziomu spektaklu. Mieli zastrzeżenia do gry aktorów. Wszyscy zaczęli głośno domagać się zwrotu pienię­dzy za bilety (jeden kosztował 16 zł). Przedstawie­nie trzeba było przerwać.

Ze sprawą nie mają nic wspólnego "pośladki Papkina", które w czasie tego spektaklu nie były obnażane.

Wczoraj chcieliśmy porozmawiać z dyrektorem tarnowskiego teatru, lecz był on nieosiągalny. Na­dal przebywał w Łodzi i - jak nam powiedziano w biurze obsługi klienta w teatrze w Tarnowie - nie ma telefonu komórkowego. Nie udało się nam skontaktować także z Agencją Artystyczną "Ma­ska" w Krakowie, która organizowała spektakl; pod numerem jej telefonu włączała się tylko automa­tyczna sekretarka.

Udało się nam natomiast porozmawiać z Je­rzym Pinterą, kierownikiem biura organizacji wido­wisk w łódzkim Teatrze Muzycznym. Teatr ten wy­najmował salę.

- Młodzież w czasie tego przedstawienia zacho­wywała się bardzo źle - mówi kierownik Pintera. - Wielokrotnie prosiliśmy nauczycieli, żeby z tą czę­ścią swoich podopiecznych, która nie chce dalej uczestniczyć w przedstawieniu, wyszli z sali. Ale wszelkie nawoływania z naszej strony o zachowa­nie porządku nie przynosiły rezultatu.

Według Jerzego Pintery, "Zemsta" zagrana przez tarnowski zespół nie była zła: - Wcześniej też była grana i nic się nie działo, dzisiaj wystawia się ją dalej, w zupełnym spokoju .

Agencja "Maska" zwróciła niezadowolonej mło­dzieży pieniądze za bilety, jak to określono - dla świętego spokoju.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji