Artykuły

Toruń. Szekspir Łysaka u Horzycy

Reżyser Paweł Łysak [na zdjęciu] na scenie Teatru im. Horzycy zaprezentuje współczesną wizję "Snu nocy letniej" Szekspira. Premiera sztuki w sobotę [25 marca].

Łysak słynie z kontrowersyjnych inscenizacji (np. głośnego "Shopping and Fucking" Teatru Rozmaitości w Warszawie), które poruszają sprawy bolesne i dyskusyjne. W przeszłości zarzucano mu epatowanie wulgarnością i przemocą. Swój najnowszy spektakl - klasyczną komedię Szekspira - nazywa "sympatycznym". - To pełna uroku opowieść o teatrze i ludziach z nim związanych. Przygotowanie spektaklu było dla mnie szczególnie trudnym zadaniem. Może dlatego, że wyrobiłem sobie inny charakter pisma - mówi reżyser.

Autora widowiska toruńska publiczność zna z "Helmucika". W 2002 roku Teatr Horzycy zrealizował go w koprodukcji z Teatrem Polskim. - Próby do "Helmucika" odbywały się w Poznaniu, dokąd z toruńskiego teatru dojeżdżało kilku aktorów. Po czterech latach po premierze sztuki Ingmara Vilqista zauważyłem, że wasi artyści nabrali charakteru i doświadczenia, że stali się jeszcze lepsi. Praca z tym zespołem jest dla mnie w tym momencie wielkim zaszczytem - opowiada Łysak.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji