Artykuły

Wrocław. Premierowa "Balladyna" w Capitolu

Teatr Muzyczny Capitol zaprasza na "Balladynę" w reżyserii Agnieszki Olsten. Premiera 10 lutego na Scenie Ciśnień.

Tekst Juliusza Słowackiego uzupełniony został o fragmenty "Kraka, Syna Ludoli" Stacha z Warty Szukalskiego, opery "Goplana" Ludomiła Germana i "Legendy" Stanisława Wyspiańskiego, autorami adaptacji są Tomasz Jękot, Silvermoon & Willow. Spektakl reżyseruje Agnieszka Olsten, muzykę pisze Kuba Suchar, światło reżyserował będzie Robert Mleczko. Po raz pierwszy scenografię i kostiumy dla Capitolu projektuje Olaf Brzeski, uznany rzeźbiarz, autor instalacji i filmów, który będzie także towarzyszył aktorom na scenie. Jest też autorem grafik wykorzystanych na plakatach do spektaklu.

Agnieszka Olsten i twórcy adaptacji przesuwają nieco akcenty znanej historii. Oto na tron Polski wstępuje bezwzględna morderczyni. Jak to się stało, że mistyczna korona polskich królów, uświęcona dotykiem Dzieciątka Jezus, wieńczy skronie zbrodniarki? Jaką cenę płaci się za władzę absolutną? Balladyna, okrutna królowa-siostrobójczyni, stanie wobec swoich czynów z podniesionym czołem. W tym odrealnionym - jak wizje każdego tyrana - świecie do ziemskich spraw mieszają się wiedźmy, nimfy i duchy. Choć leniwe i obarczone ludzkimi słabościami, zadziwiająco skutecznie wpłyną na bieg zdarzeń.

W spektaklu zobaczymy aktorów Capitolu: Justynę Antoniak, Ewę Szlempo, Artura Caturiana, Konrada Imielę, Adriana Kącę i Błażeja Wójcika. W roli Balladyny: gościnnie Agnieszka Kwietniewska z Teatru Polskiego we Wrocławiu - nagrodzona za najlepszą rolę żeńską na festiwalu Boska Komedia.

Premiera 10 lutego 2017, kolejne spektakle 11-15 lutego

Bilety w cenie 30 i 35 zł

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji