Artykuły

Kraków. "Rewizor" powraca po latach, dzisiaj o nim dyskutują

Rewizor" - komedia Nikołaja Gogola, mimo upływu 180 lat od jej prapremiery, wciąż fascynuje. Tym razem na Gogolowskich motywach sztukę "Rewizor. Będzie wojna!" napisał Artur Pałyga, a reżyseruje ją w Teatrze Ludowym jego dyrektor, Małgorzata Bogajewska.

Zanim jednak 22 stycznia odbędzie się premiera, już dziś o godz. 18 w tymże teatrze o "Rewizorze" i jego współczesnych kontekstach rozmawiać będą reżyserzy i aktorzy.

Będą to: Mikołaj Grabowski, który zrealizował "Rewizora" w Ludowym w roku 1986; Jerzy Stuhr, Horodniczy w inscenizacji Jerzego Jarockiego z 1980 r. w Starym Teatrze (sam wyreżyserował sztukę w 2014 r. dla Teatru TVP, acz nie była to wersja udana) i Krzysztof Jędrysek, który grał Horodniczego w sztuce zrealizowanej w Teatrze im. Słowackiego przez Rosjanina Wiaczesława Kokorina w 1992 r. W spotkaniu weźmie też udział Jerzy Fedorowicz, wieloletni dyrektor Ludowego.

Rozmowę wokół "Rewizora" poprowadzi krytyk, dyrektor artystyczny Teatru Ateneum, Tadeusz Nyczek, który uwspółcześnił przekład sztuki na potrzeby niedawnej inscenizacji Krzysztofa Jasińskiego w Teatrze STU.

Wstęp - wolny.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji