Artykuły

Lublin. Nowy konkurs wokalny

Centrum Spotkania Kultur zaprasza w dniach od 7 do 10 lutego na I Międzynarodowy Konkurs Wokalny im. Antoniny Campi z Miklaszewiczów. Kilkudniowy konkurs będzie cyklicznym wydarzeniem prezentującym talenty wokalne pod opieką międzynarodowego jury. Przesłuchania w Sali Operowej są dla publiczności otwarte.

Najlepsi wokaliści wyłonieni w turze przesłuchań wystąpią z towarzyszeniem orkiestry w koncercie finałowym, a na laureatów konkursu czekają nagrody pieniężne i specjalne - m.in. zaproszenia do wykonania wybranych partii na scenach operowych. W gronie jurorów znajdą się uznani profesjonaliści świata operowego - dyrygenci, dyrektorzy teatrów, menedżerowie i śpiewacy.Podczas przesłuchań zaprezentują się młodzi śpiewacy pochodzący nie tylko z Polski, ale naprawdę z całego świata - m.in. Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Australii, Chin, Korei Południowej, Niemiec, Austrii, Węgier, Skandynawii, Krajów Bałtyckich oraz Słowiańszczyzny.

Bogaty program wydarzenia, który opiera się w dużej części na ponadczasowych kompozycjach najwybitniejszych kompozytorów operowych (m.in. Giuseppe Verdi, Giacomo Puccini, Charles Gounod, Wolfgang Amadeusz Mozart, Vicenzo Bellini, Gaetano Donizetti, Gioacchino Rossini) obejmuje jednak również utwory polskich kompozytorów i pieśni z repertuaru światowego. Obowiązkowym elementem przesłuchań jest również prezentacja utworu XX-wiecznego.

Międzynarodowy Konkurs Wokalny im. Antoniny Campi z Miklaszewiczów to jednocześnie okazja do przypomnienia sylwetki patronki konkursu - wybitnej artystki urodzonej w Lublinie, pierwszej polskiej wielkiej diwy operowej, która na przełomie XVIII i XIX wieku śpiewała na największych scenach Europy, a sam Mozart napisał dla niej podobno jedną ze swych arii di bravura.

***

I Międzynarodowy Konkurs Wokalny im. Antoniny Campi z Miklaszewiczów

Centrum Spotkania Kultur w Lublinie

7-10 lutego 2017

antonina.campi.spotkaniakultur.com

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji