Artykuły

Warszawa. Dyskusja wokół dramatu "Bydło" w Studio

15 grudnia o godz. 18.00 w barzeStudio odbędzie się dyskusja na temat dramatu "Bydło" Szczepana Orłowskiego. W rozmowie wezmą udział autor tekstu i Kinga Dunin.

"Bydło". Dramat Szczepana Orłowskiego i powstający w Studio spektakl w reżyserii Jacka Poniedziałka. Na premierę zapraszamy 20 grudnia, ale wcześniej porozmawiajmy. Tematów do rozmowy "Bydło" dostarcza wiele. Radykalizacja postaw, podążanie za "mocnymi ludźmi", którzy zaprowadzą porządek, pogarda współczesnych społeczeństw dla politycznej poprawności czy zwykłej przyzwoitości, lęk przed obcymi, zohydzenie wszelkich autorytetów, rozhuśtanie nastrojów roszczeniowych i klaustrofobiczny egoizm. Źródło tych zjawisk tkwi w gniewie i frustracji społeczeństwa, a te biorą się z poczucia bezradności, gdy kartka wyborcza nie ma żadnego wpływu na naszą sytuację, gdy "zmiana" oznacza tylko przyklejenie nowej etykiety. Szczepan Orłowski w dramacie "Bydło" nie dotyka wprost kwestii politycznych. Bohaterowie - być może tylko symbolicznie - mordują swoich rodziców, by przez ten gwałt odciąć pępowinę ciągłości, zmieść stary porządek, przejść radykalny proces indywidualizacji, aby odzyskać podmiotowość. Podpowiada nam, że tylko na ruinach starego można zbudować nowe i tylko wówczas cały ten zamęt ma głębszy sens.

Zapraszamy Państwa na i do dyskusji. Udział w niej wezmą autor dramatu "Bydło" Szczepan Orłowski oraz krytyczka literacka i socjolożka Kinga Dunin. Dyskusję poprowadzi Wojtek Zrałek-Kossakowski.

Wstęp wolny.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji