Artykuły

Warszawa. "A niech to czykolada!" premierowo w Baju

W sobotę 3 grudnia w Teatrze Baj odbędzie się premiera spektaklu "A niech to czykolada!" Ewy Piotrowskiej na podstawie książki Pawła Beręsewicza. Dzień później, 4 grudnia o godz. 11.00, na wszystkich czeka niespodzianka: premiera dla widzów.

Historia w spektaklu "A niech to czykolada!" zaczyna się tajemniczo. W mieście Zyliria rytm życia wyznacza Ręka w kraciastej rękawiczce, pojawiająca się i chowająca w niebie. W trakcie pojawienia się Ręka zostawia coś albo coś zabiera. Są to rozmaite przedmioty, gadżety i biżuteria. Biedne dotąd miasto czyni ze zjawień i zniknięć, czyli pojawiania się przedmiotów i ich zabrania przez tę samą Rękę, atrakcję turystyczną. "A niech to czykolada!" jest, poza wciągającą fabułą, wspaniałą opowieścią, w której magia splata się z pytaniami o dobro i zło.

Można bowiem zadawać sobie pytania: co było pierwsze, kapelusz czy magik? Czy magia w ogóle istnieje, czy też to tylko zwykłe sztuczki? Co ma wspólnego Ole z Bombalinim? Do kogo należy Wielka Dłoń zjawiająca się regularnie w coraz bogatszej Zylirii? I czy Zyliria nie jest już wystarczająco bogata? Kim jest tajemniczy Dundolf? Czy czykolada i czekolada to to samo? Czy można siedzieć w więzieniu za niewinność? Mnóstwo pytań, żadnych odpowiedzi.

Z uwagi, że spektakl 3 grudnia będzie zamknięty i można się na nim pojawić wyłącznie za zaproszeniem, Teatr Baj pragnąc dzielić wspólnie z widownią radość z ostatniej w tym roku, czwartej premiery, postanowił zorganizować premierę dla widzów: w niedzielę 4 grudnia o godz. 11.00. Zapraszamy.

Spektakl dla dzieci od 8 roku życia, czas trwania: 90 minut.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji