Artykuły

Bytom. Finał projektu "Ciało jako medium #2"

W środę, 30 listopada o godzinie 18 na deskach Teatru ROZBARK podsumowanie autorskiego projektu Anny Piotrowskiej "Ciało jako medium #2", finansowanego w ramach programu Instytutu Muzyki i Tańca "Myśl w ruchu".

Już po raz drugi na scenie Teatru ROZBARK odbywać się będzie finał autorskiego projektu Anny Piotrowskiej "Ciało jako medium #2", finansowanego w ramach programu Instytutu Muzyki i Tańca "Myśl w ruchu". Program adresowany był do młodzieży gimnazjalnej, licealnej i seniorów. Partnerami projektu było: Gimnazjum Nr 1 z oddziałami integracyjnymi im. ks J. Szafranka, Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 2, Bytomski Uniwersytet III wieku w Bytomiu. Projekt realizowany był w Teatrze ROZBARK i trwał od września do listopada 2016 roku. Głównym celem programu było poszerzenie wiedzy wśród uczestników z zakresu teatru tańca i ruchu, poprzez nieodpłatne wykłady z historii i teorii tańca, warsztaty praktyczne dotyczące cielesności, ruchu, pracy nad świadomością ciała, kompozycją, dramaturgią i pracy z tekstem. Ponadto projekt służył integrowaniu i budowaniu współpracy międzypokoleniowej poprzez sztukę tańca. W ramach programu uczestnicy mieli możliwość obejrzenia pięciu spektakli (zarówno z repertuaru Teatru, jak i przedstawień gościnnych), po których odbywały się spotkania Dyskusyjnego Klubu Sztuki Tańca "dekatesy".

**

program wieczoru:

inauguracja wieczoru: wykład Anny Dudy

pokaz krótkich filmów z przebiegu projektu: realizacja Aleksandra Kranz

prowadzenie wieczoru: Anna Duda, Aleksandra Kranz

"Dzień święty święcić"

koncepcja i choreografia: Kamil Bończyk

wykonanie: Monika Głuch, Basia Herisz, Paulina Jarzębowska, Marta Kawczak, Natalia Konik, Aleksandra Wiktoria Mołdawa, Piotr Pawlenka, Agata Piasecka, Klaudia Pytel, Julia Staszak, Marta Tabaka;

Najważniejszą inspiracją w procesie stał się wykreowany przez każdego z uczestników dekalog. Zbiór najważniejszych zasad, zachowań wobec swojego ciała. Indywidualne propozycje stały się pretekstem dla kreacji ruchu i generowania emocji. Uczestnicy świętują możliwość obcowania z ciałem wobec którego projektują swoje plany, obawy i marzenia. Ciągła eksploracja inicjuje konfrontację z własnymi możliwościami jak również ograniczeniami.

*

"Izotopy miłości: dekonstrukcja"

Inspirowane tekstem "W promieniach" Artura Pałygi oraz historią życia genialnej polki Marii Curie-Skłodowskiej.

choreografia i reżyseria: Piotr Mateusz Wach,

konsultacje aktorskie: Angelika Tomasiak,

tekst: Jacek Niepsujewicz,

organizacja: Aleksandra Kranz,

występują: Paulina Bociąga, Aleksandra Hantszel, Aleksandra Kupras, Paweł Matura, Katarzyna Mikulec, Kuba Nawrot, Antonina Pawlenka, Arek Popielarz, Martyna Sroczyńska, Laura Szewczyk, Anna Wachlarz, Julia Wiaderny, Martyna Wojnar, Wiktoria Zwirn,

Każdy atom ma swoją indywidualną masę, gęstość i pole siłowe. Poza świadomością przyciąga lub odpycha inne atomy. Czasami łączą się one w stałe związki tworząc nowe pierwiastki a czasami zderzają się ulegając anihilacji - wydzielając promieniotwórcza energię. Siła tego rozpadu oddziałuje na otaczające je środowisko, często prowadząc do katastrofy. Dobro jest nietrwałe. Nawet najlepsza rzecz w nieodpowiednich rękach może stać się źródłem destrukcji i zagrożenia.

*

"Nie, nie chcę i chcieć nie będę"

koncepcja i choreografia: Szymon Dobosik

wykonanie: Stefania Borkowska, Ilona Dobrowolska, Zofia Golder, Stanisława Górny, Bożena Jankowiak, Magdalena Jankowiak, Ilona Król, Grażyna Krzyżanowska, Janina Nowicka, Ewa Pronobis, Katarzyna Rączy, Władysława Robotycka, Eugenia Świderska, Jolanta Tarnowska, Grażyna Walasek, Aleksandra Wojciechowska-Kusz, Kazimierz Wojtaszek,

Jedno kocha. Drugie nie kocha. Dlaczego miłość staje się narkotykiem? Człowiek pragnie i zabiega. Za wszelką cenę chcąc obdarzyć miłością drugiego, spotyka go odmowa. Ktoś inny nie potrzebuje, nie pragnie, nie zabiega, nie chce i chcieć nie będzie.

czas całego pokazu: 100 min.

***

Projekt realizowany we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu Myśl w ruchu"

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji