Artykuły

Kielce. Finał konkursu "Wszyscy chcą żyć" u Żeromskiego

Przy okazji premiery spektaklu "Wszyscy chcą żyć" Hanocha Levina, Teatr Żeromskiego ogłosił konkurs, w którym główną nagrodą jest trumna. Rozdanie nagród oraz prezentacja prac uczestników konkursu - w najbliższą niedzielę, 13 listopada, o godz. 21.30, po spektaklu.

Uczestnicy odpowiadali na pytania: Jaki jest cel Twojego życia? Jaki jest jego sens? Dlaczego warto żyć?

To pierwszy konkurs z tak nietypową nagrodą, ufundowaną przez Zakład Przemysłu Drzewnego Lindner. Pozostałe nagrody to 24 podwójne zaproszenia do teatru na sztukę "Wszyscy chcą żyć" Hanocha Levina w reżyserii Dawida Żłobińskiego i 24 unikatowe kalendarze Lindner. Konkurs z tak nietuzinkową nagrodą główną wzbudził ogromne zainteresowanie - otrzymaliśmy kilkadziesiąt prac. O sensie swojego życia napisały do nas zarówno osoby bardzo młode jak i te w jesieni życia. Zgłoszenia napłynęły z całej Polski; niektóre są dowcipne, inne liryczne.

- Jeden z uczestników wystukał poemat na maszynie i wysłał go tradycyjną pocztą z Poznania. Pani Janina z Piły napisała ręcznie na ślicznej pocztówce, a 70-letnia pani Wanda z Płocka wysłała dużą kopertę, zawierającą wzruszający wiersz o swoim życiu lub życiu podmiotu lirycznego - tego nie wiemy. Nie wymagaliśmy wiersza, forma była dowolna, ale jeden z popularnych dzienników dał swojej informacji tytuł "Napisz wiersz i wygraj trumnę". Co ciekawe - wiele osób, niezależnie od wieku, zaznaczyło chęć wygrania trumny, choć daliśmy też inną możliwość: czekają 24 unikatowe kalendarze Lindnera z modelkami pozującymi na trumnach i 24 zaproszenia na spektakl "Wszyscy chcą żyć" - mówi Anna Zielińska, pomysłodawczyni konkursu. Konkurs trwał trzy miesiące, a jury wyłoniło 25. finalistów.

Rozdanie nagród odbędzie się na Dużej Scenie Teatru im. Stefana Żeromskiego po spektaklu. Aktorzy odczytają niektóre prace, a całość będzie można oglądać podczas transmisji na żywo prowadzonej na fanpejdżu teatru na facebooku.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji