Artykuły

Cudowny bursztyn w Baju Pomorskim

Wspaniały rozwój życia na Wy­brzeżu coraz częściej staje się tema­tem powieści i utworów literackich. Szczególnym zainteresowaniem au­torów cieszą się osiągnięcia flotylli rybackich i nurków. Praca i sukcesy ostatnich stały się doskonałym po­lem popisu dla wielu twórców.

Jedną z prac o tematyce morskiej wykorzystał ruchliwy na Pomorzu i Państw. Teatr Lalki i Aktora "Baj Pomorski", który w roku 1954 wystawił 6 premier z czołową sztuką K. Jeżewskiej pt. "Mistrz Twardowski".

9 bm. "Baj Pomorski" wystawi pra­premierę baśni scenicznej w 3 obra­zach Aleksandra Olszakowskiego w adaptacji Stanisława Stapfa z muzyką Stanisława Prószyńskiego pt. "Cu­downy bursztyn". Jest to opowieść o młodym rybaku i jego pięknej narze­czonej. Niezwykle bogate i staranne przygotowanie sztuki, szczególnie pod względem scenograficznym zapewni jej duże powodzenie.

Efektowne sceny uzupełniane bo­gatą kompozycją świateł i interesują­cą muzyką - których atrakcyjna ak­cja rozgrywa się na dnie morskim - dadzą widzowi moc niezapomnianych przeżyć.

W odróżnieniu od dotychczas wy­stawianych sztuk lalki zastąpią "prawdziwi" i "żywi" aktorzy.

Sztukę reżyserował i inscenizował Stanisław Stapf. Oprawę plastyczną projektował Eligiusz Baranowski. Kierownictwo muzyczne spoczywa w rękach Krystyny Zalewskiej.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji