Artykuły

Bydgoszcz. Musical "Król Swingu" w Łuczniczce

"Król Swingu" z Maciejem Stuhrem i Kubą Badachem wyrusza w jesienną trasę. 23 października pokazany zostanie w bydgoskiej hali Łuczniczka.

Musical zainspirowany filmem "Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy" Janusza Majewskiego właśnie wyruszył w jesienną trasę po Polsce. W rolach głównych występują znani z filmu Maciej Stuhr, Sonia Bohosiewicz i Natalia Rybicka, do których dołączył Kuba Badach.

W musicalu gra też orkiestra Big Collective Band pod dyrekcją Wiesława Pieregorólki. Spektakl wyreżyserował Sebastian Gonciarz, twórca sukcesu musicalu "Mamma Mia!". Choreografia przygotowana specjalnie do musicalu nawiązuje do lat 50. XX wieku. Odpowiada za nią Agnieszka Brańska, od wielu lat związana z Teatrem Muzycznym "Roma".

Półtoragodzinny spektakl jest pełen przebojów - interpretacji kultowych utworów Glenna Millera, Duke'a Ellingtona czy Cole'a Portera. Na żywo będzie można usłyszeć m.in.: "I'm Getting Sentimental", "On the Sunny Side of the Street".

Premiera musicalu odbyła się 8 kwietnia we wrocławskiej Hali Stulecia. Potem spektakl oklaskiwali mieszkańcy Wrocławia, Poznania i Szczecina podczas wiosennej trasy. Jesienią pokazany zostanie m.in. w naszym mieście - w niedzielę 23 października o godz. 18 w hali Łuczniczka. Bilety kosztują od 79 do 179 zł.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji