Artykuły

Zabrze. Premiera "Garnituru Prezydenta" na początek festiwalu

Tegoroczny XVI Ogólnopolski Festiwal Dramaturgii Współczesnej "Rzeczywistość przedstawiona" Zabrze 2016 zainaugurujemy premierą Maliny Prześlugi "Garnitur Prezydenta" w reżyserii Julii Mark.

A co by było gdyby ktoś narobił na garnitur prezydenta? Czy ptasia kupa może wywołać zamieszki albo doprowadzić do trzeciej wojny światowej? Każdy będzie miał w tej sprawie coś do powiedzenia - spotkają się Mickiewicz ze Słowackim, Orzełek z Bociankiem, Słowikowa i Ptasie Radio, ale też bohaterowie dnia codziennego: Anna Kowalska i Bardzo Charakterystyczny Człowiek. Szalone tempo i niespodziewane zwroty akcji, garnitur, który zwołuje konferencje prasowe i prezydent, który okazuje się dziesięcioletnim chłopcem, a do tego niezwykłe poczucie humoru najpopularniejszej dramatopisarki ostatnich lat i wyjątkowe kreacje aktorskie.

"Garnitur Prezydenta" Maliny Prześlugi znalazł się w kategorii" Najlepsza nowa polska sztuka" w podsumowaniu sezonu 2015/2016 - według krytyków miesięcznika Teatr.

Tekst Maliny Prześlugi został uhonorowany drugą nagrodą (pierwszej nie przyznano) w Ogólnopolskim Konkursie Dramaturgicznym "Strefy kontaktu 2016" rozpisanym przez Wrocławski Teatr Współczesny i Miasto Wrocław.

Oto, co Państwa czeka już od 15 pażdziernika w Teatrze Nowym w Zabrzu!!!

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji