Artykuły

Zabrze. Premiery w Nowym

Dwie premiery przygotował na początek sezonu Teatr Nowy w Zabrzu.

"Ciało moje" w reżyserii Marka Pasiecznego to dramat rodzinny, którego główną bohaterką jest czterdziestokilkuletnia sparaliżowana kobieta. Wiktoria, nie mając kontaktu z otoczeniem, w paradoksalny sposób uczestniczy wżyciu najbliższych. Jednocześnie odnajduje kontakt z Bogiem, próbując zrozumieć wszystko, co zdarzyło się w jej życiu. Premiera dramatu odbyła się w Teatrze Nowym 17 września br.

W program XVI Festiwalu Dramaturgii Współczesnej "Rzeczywistość przedstawiona" wpisze się z kolei premiera spektaklu "Garnitur Prezydenta" w reżyserii Julii Mark, która odbędzie się 15 października br. Oba premierowe przedstawienia znalazły się w rankingu na Najlepszą Nową Polską sztukę sezonu 2015/2016, ogłoszonym przez miesięcznik "Teatr".

W repertuarze Teatru Nowego na najbliższe miesiące nie zabraknie także propozycji znanych z poprzedniego sezonu, jak znakomita farsa "Hotelowe manewry", wielokrotnie nagradzane "Matki", gwarantująca sporą dawkę muzyki "Knajpa", najsłynniejsza komedia Aleksandra Fredry "Zemsta" czy nawiązujący do problemu uchodźców "Podopieczni" [na zdjęciu].

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji