Artykuły

Słupsk. Premiera "Tylko jednego dnia" w Tęczy

"Tylko jeden dzień" niemieckiego dramaturga Martina Baltscheita to historia Muszki, której życie trwa tylko jedną dobę. Jak bohaterka przeżyje ten czas, dzieci i rodzice będą się mogli przekonać w piątek i sobotę.

Jak poradzić sobie z życiem, które trwa tylko dobę? Czy takie życie jest ważne? Bohaterowie najnowszego spektaklu w Teatrze Tęcza przekonują, że tak. "Tylko jeden dzień" niemieckiego dramaturga Martina Baltscheita to opowieść o Muszce. Łątka jednodniówka poznaje Lisa i Dzika. Przyjaciele zauroczeni delikatnością Muszki i zmartwieni jej nadchodzącą śmiercią robią wszystko, by odsunąć od niej myślenie o tym, co nieuchronne. Wciągają ją w intrygę, dzięki której cała trójka przeżywa wiele fascynujących przygód.

- "Tylko jeden dzień" to spektakl o przemijaniu. Ten trudny temat ukażemy dzieciom w sposób zabawny, wzruszający i mądry. Opowiemy historię o przyjaźni, miłości i przywiązaniu - zapowiada Michał Tramer. - Ta sztuka była już wystawiana przez kilka polskich teatrów dla dzieci. Wszędzie była znakomicie przyjmowana przez krytykę i widzów.

Reżyserem jest Edyta Januszewska z wydziału lalkarskiego białostockiej filii Akademii Teatralnej w Warszawie, dla której będzie to przedstawienie dyplomowe. Podobne dyplomy będą prezentowane w Tęczy w każdym sezonie.

Premiera w piątek o godz. 17, przedstawienie będzie też można zobaczyć w sobotę o godz. 11. Bilety: 18 i 15 złotych.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji