Artykuły

Warszawa. Spektakle w ramach "Ekspresji 02"

22 września w ramach projektu "Ekspresje 02", realizowanego przez Centrum Sztuki Tańca w Warszawie, zaprezentowane zostaną kolejne spektakle.

17.00 - "Dinge" Ramona Nagabczyńska, Centrum w Ruchu (na zdjęciu)

"The Way Things Dinge" to wielogodzinny performance muzealny, autorstwa Ramony Nagabczyńskiej, mający postać obiektu choreograficznego. Badana jest w nim choreograficzna istota systemów zależności, zarówno tych naturalnych, jak i tych wytworzonych przez człowieka. Forma performance'u, przypominająca raczej rzeźbę kinetyczną niż spektakl taneczny, jest próbą odwrócenia perspektywy z teatralnej na plastyczną, i co za tym idzie przewartościowania istoty cielesności oraz dramaturgii w tańcu. Praca ta jest propozycją przemyślenia procesu materializacji gestu tancerza i doświadczenia własnego "ja" w splocie działań świadomych, intencjonalnych, jak również tych przypadkowych, podyktowanych prawami fizyki.

***

20.30 - "Wychodząc do działania - Action Is Primary", Meg Foley/Maria Stokłosa, Fundacja Burdąg

Spektakl powstał w Filadelfii według koncepcji Meg Foley. W 2012 Maria Stokłosa i Meg Foley spotkały się w Filadelfii. Zainteresowane podobieństwem swoich praktyk choreograficznych doprowadziły do ponownego spotkania rok później w Centrum w Ruchu w Warszawie i w Burdągu na Mazurach. W 2015 Maria Stokłosa została zaproszona przez Meg Foley do projektu mającego na celu rozwinięcie jej praktyki improwizacji tanecznej o nazwie Action is Primary. Przez pół roku Maria Stokłosa wraz z Meg Foley, Kristel Baldoz i Annie Wilson ćwiczyła i rozwijała tę praktykę. Rezultatem było ponad 30 spektakli z ich udziałem, opartych na praktyce Action is Primary, które odbyło się w kwietniu 2016 w Icebox Project Space

w Filadelfii. Po zakończeniu projektu Meg Foley udostępniła swoją praktykę Marii, Kristel i Annie do dalszego rozwoju i indywidualnej interpretacji.

Bilety w cenie 20 zł za oba spektakle do nabycia w kasie Mazowieckiego Instytutu Kultury lub na stronie http://bilety.mik.waw.pl/event/view/id/35377

Projekt "Ekspresje" realizowany jest przez Środowiska działające w ramach KDS ds. Tańca. Partnerem projektu jest Mazowiecki Instytut Kultury - MIK, który udostępni bezpłatnie przestrzeń na realizację tego programu w 2016 roku. Projekt finansuje Miasto Warszawa.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji