Artykuły

Wrocław. Pantomima zaprasza na finał projektu Miasta w Ruchu

Wrocławski Teatr Pantomimy zaprasza mieszkańców Wrocławia i okolic na pokaz powarsztatowy wrocławskiej edycji projektu Miasta w Ruchu. Bezpłatne warsztaty teatralne, trwały od 2 września, a finał odbędzie się 17 września na Podwórku Teatru Capitol.

Główną inspiracją warsztatów była kolekcja zabawek ze zbiorów Henryka Tomaszewskiego. Pieczołowicie gromadzona przez długie lata jego życia, znakomicie zaaranżowana plastycznie przez scenografa Kazimierza Wiśniaka, od 1995r. znajduje się w Miejskim Muzeum Zabawek w Karpaczu. Można tam zobaczyć lalki z różnych stron świata - od Japonii, przez Rosję, po Meksyk.

Uczestnicy warsztatów, które prowadziły aktorki WTP - Agnieszka Dziewa i Agnieszka Kulińska, badali się na ile lalka, w swojej skończonej, materialnej formie potrafi być inspirująca dla aktora? W jaki sposób można odczytać z tej formy intencję do ruchu, jak tchnąć życie? Czy pobudzi fantazję? Co podpowie aktorom w trakcie twórczych poszukiwań warsztatowych.

Sceniczny finał warsztatów odbędzie się 17 września, o godz. 16 w Teatrze Capitol, wstęp wolny.

MIASTA W RUCHU to działania warsztatowe Wrocławskiego Teatru Pantomimy opracowane z okazji jubileuszu 60-lecia Teatru. Do wspólnej pracy zaprosiliśmy te miasta i te instytucje kultury, z którymi Pantomima ma szczególne powiązania. Podobne edycje warsztatów odbywają się również m.in. w: Warszawie, Gdańsku i Krakowie.

Projekt dofinansowano ze środków MKiDN.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji