Artykuły

Kalisz. Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego rusza z nowym sezonem

W pierwszy weekend Teatr przypomni ostatnią premierę z sezonu poprzedniego, czyli "K. albo wspomnienie z miasta" w reżyserii Weroniki Szczawińskiej. Podczas niedzielnego spektaklu widzowie mogą powierzyć opiekę nad dziećmi Małej Malarni, gdzie odbędą się warsztaty plastyczne.

Noc Kultury w Teatrze

Uroczyste otwarcie sezonu 2016/2017 uczcimy dodatkowo biorąc udział w Nocy Kultury - czytamy w zapowiedziach. Teatr, włączając się w działania zainicjowane przez Urząd Miejski w Kaliszu, przygotował wieczór pełen atrakcji.

O godzinie 21.00 na Letniej Scenie Teatru, odbędzie się sceniczne czytanie dramatu Wojciecha Bogusławskiego "Szkoła kobiet" w reżyserii Marty Streker. Choć aktorzy nie znają tekstu na pamięć i posługują się trzymanymi w ręku egzemplarzami, to jednak w tej formie prezentacji sztuki widać już zarys ról i koncepcji reżyserskiej.

Po zakończeniu spektaklu zapraszamy do Bufetu Teatralnego, gdzie do tańca grać będzie Modenity Sound.

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.

Zobacz Usłysz Poczuj Teatr

Pragnąc znieść bariery w dostępie do kultury dla osób z niepełnosprawnościami ruszyliśmy z programem ZOBACZ USŁYSZ POCZUJ TEATR. W ramach projektu stworzyliśmy ofertę kulturalną dla widzów z niepełnosprawnością wzroku i słuchu. Przygotowaliśmy sześć tytułów spektakli repertuarowych z tłumaczeniem na Polski Język Migowy oraz z audiodeskrypcją.

Spektakle z audiodeskrypcją:

"Czarodziejskie Sztuczki"

25 września godz.16.00

27,28 września godz. 9.00

*

"Miasto Pustych Pianin"

30 września godz. 19.00

1 października godz. 19.00

2 października godz. 18.00

*

"Żołnierz Królowej Madagaskaru"

28, 29 października godz. 19.00

30 października godz. 17.00

Spektakle z tłumaczeniem na Polski Język Migowy:

"Miasto Pustych Pianin"

30 września godz. 19.00

1 października godz. 19.00

2 października godz. 18.00

*

"Diabełek Pawełek"

27 października godz. 10.00

29 października godz. 16.00

W listopadzie zaprosimy na "Świętą Joannę Szlachtuzów" z tłumaczeniem na Polski Język Migowy.

Projekt przygotowany został w ramach programu Kultura Dostępna 2016 oraz ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

"Plotka" w nowej obsadzie

Michał Grzybowski w roli prezesa Kopela oraz Łukasz Kaczmarek jako Mathieu. W nowym sezonie spektakl Plotka grany będzie w nowej obsadzie. Zapraszamy na spektakle 23, 24, 25 września.

Warsztaty teatralne dla dzieci i młodzieży

Małgorzata Kałędkiewicz-Pawłowska i Marcin Trzęsowski po raz kolejny poprowadzą warsztaty teatralne dla najmłodszych widzów kaliskiego teatru.

Doświadczeni aktorzy z kaliskiego zespołu nauczą jak wykonywać podstawowe zadania aktorskie i w jaki sposób budować postać. Będą pracować nad rozwojem świadomości ciała i pokażą jak wykorzystać to na scenie. Na warsztatach nie zabraknie pracy nad głosem i artykulacją. Prowadzący pomogą opanować podstawy interpretacji tekstu dramatycznego, prozy literackiej, wiersza, a ponadto nauczą odpowiednio dobierać rekwizyty, kostiumy i scenografię.

Warsztaty z Małgorzatą Kałędkiewicz- Pawłowską - młodsze dzieci. Pierwsze powakacyjne spotkanie 10 października o godz. 18:00 na Scenie Kameralnej.

Warsztaty z Marcinem Trzęsowskim - starsza grupa. Pierwsze powakacyjne spotkanie 3 października o godz. 18:00 w Malarni.

Zajęcia warsztatowe są odpłatne.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji