Artykuły

Warszawa. "Pippi Pończoszanka" odwiedza stolicę

Spektakl łódzkiego Teatru Pinokio i Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego "Pippi Pończoszanka" zagości w namiocie cyrkowym obok Służewskiego Domu Kultury 30 września.

Bohaterką spektaklu, który powstał na podstawie prozy Astrid Lindgren jest rudowłosa Pippi. Nie lubi siedzieć prosto przy stole, śpi z nogami na poduszce i nie przepada za wykonywaniem poleceń. Dziewczynka z charakterem jest bardzo odważna i silna, ale tęskni też za swoimi rodzicami.

Jak mówi reżyser spektaklu Konrad Dworakowski: "Dziecko jest silne. Dziecko jest wrażliwe. Widzi świat takim, jaki jest naprawdę i ocenia go według najprostszych kryteriów. Dziecko ma piękną i nieposkromioną wyobraźnię. Dlatego zawsze da sobie radę. Nie znaczy to jednak, że wszystko chce robić samo, że nie potrzebuje dorosłych".

Spektakl wyprodukowany w 2013 przez Instytut Teatralny i Teatr Pinokio podejmuje temat niezależności dziecka, zwraca uwagę na jego prawo do indywidualności i samodzielności. Jednocześnie przypomina dorosłym, jak ważną rolę pełnią oni w procesie kształtowania tożsamości swoich dzieci. Przedstawienie wypełniają żarty i porywające piosenki, a artyści wykorzystują elementy sztuki cyrkowej, m. in. akrobatykę i żonglerkę.

Odbiór bezpłatnych wejściówek:

Służewski Dom Kultury, ul. Bacha 15, tel. 22 397 72 71

kasa: pn - pt 10.00 - 16.00; biuro ochrony: pn - pt 16.00 - 19.00, sb - nd 10.00 - 19.00

Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, ul. Jazdów 1, tel. 22 501 70 20

księgarnia PROSPERO: pn - pt 10.00 - 18.00, sb - nd 12.00-18.00, (odbiór do dnia 26.09)

Spektakl "Pippi Pończoszanki" realizowany jest w ramach programu Lato w teatrze. To program Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego od 2008 roku. Odpowiada na potrzebę popularyzacji innowacyjnych praktyk z obszaru pedagogiki teatralnej, kształtowania widza teatralnego jako świadomego i aktywnego odbiorcy sztuki oraz budowy platformy wymiany doświadczeń i myśli różnych środowisk odpowiedzialnych za edukację teatralną. Jest jednym z najważniejszych projektów realizowanych przez Dział Pedagogiki Teatru Instytutu Teatralnego.

Więcej informacji o spektaklu znaleźć można na stronie www.latowteatrze.pl

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji