Artykuły

Jelenia Góra. Srebrne Kluczyki 2016

Zbliża się czas rozdania dorocznych Nagród Kulturalnych Nowin Jeleniogórskich. O tym, kto otrzyma Srebrne Kluczyki, zdecyduje Kapituła Nagrody.

Złoty Kluczyk tradycyjnie już przyzna Fundacja Nowin Jeleniogórskich. I wreszcie szczególną nagrodę, czyli Wytrych do Serc Publiczności, przyznają Państwo, czyli Czytelnicy Nowin Jeleniogórskich. Laureatów wszystkich nagród poznamy podczas Gali Srebrnych Kluczyków, która odbędzie się 4 października 2016 roku w jeleniogórskim Teatrze C.K. Norwida.

Kapituła przyzna Nagrody Srebrnych Kluczyków za dokonania sezonu artystycznego 2015/2016 w następujących kategoriach: najlepszy spektakl teatralny scen jeleniogórskich (pod uwagę bierzemy wszystkie premiery od Gali Srebrnych Kluczyków 2015 do końca sierpnia 2016 roku), najlepsza kreacja aktorska, a także w kategoriach: sztuki wizualne, muzyka oraz zjawisko kulturotwórcze.

Specjalną Nagrodę - Złoty Kluczyk 2015 przyzna Fundacja Nowin Jeleniogórskich za wydarzenie, inicjatywę, działalność, zasługujące na wyróżnienie szczególne.

Nasi Czytelnicy przyznają własną nagrodę - Wytrych do Serc Publiczności! Do 9 września 2016, do godziny 12.00, można wskazać artystę/artystkę, którzy, Waszym zdaniem, zasługują na tę nagrodę. Można podawać kandydatury z całego regionu i wszystkich dziedzin sztuki.

Zgłoszenie należy uzasadnić, podpisać imieniem i nazwiskiem, a następnie przesłać na adres mailowy: konkurs@nj24.pl lub tradycyjną drogą pocztową na adres redakcji "NJ". Na wszystkich zgłoszonych kandydatów głosować będzie można na kuponach, które zamieszczać będziemy w "Nowinach Jeleniogórskich" oraz SMS-ami.

O tym, w jaki sposób będzie można głosować na zgłoszonych kandydatów tradycyjną drogą pocztową i poprzez specjalną bramkę smsową, poinformujemy w kolejnych wydaniach "Nowin Jeleniogórskich" oraz na naszym portalu internetowym www.nj24.pl. Pierwszym etapem plebiscytu jest zgłaszanie kandydatów i na to czekamy do 9 września! Każde zgłoszenie jest już zarazem głosem liczącym się w plebiscycie. Głosowanie plebiscytowe zostanie podzielone na dwa etapy. W pierwszym będzie można oddawać głosy na wszystkich zgłoszonych artystów. W ten sposób wyłoniona zostanie piątka finalistów. W drugim etapie plebiscytu będzie można głosować już tylko na kandydatów wybranych z grona pięciu artystów, którzy zdobędą najwięcej głosów w pierwszym etapie i w ten sposób nominowani zostaną do nagrody.

Kto otrzyma Kluczyki 2016, dowiemy się 4 października. A zaraz po Gali Srebrnych Kluczyków, w drugiej części wieczoru, na tej samej scenie zobaczyć będzie można monodram w wykonaniu Dariusza Bereskie-go "Bar pod zdechłym psem". Spektakl ten będzie jednocześnie finałowym akcentem tegorocznej, 46. edycji Jeleniogórskich Spotkań Teatralnych.

Już dziś warto zaplanować ten wieczór w jeleniogórskim Teatrze im. C. K. Norwida. Zapraszamy!

***

Spektakl, który będzie teatralnym dopełnieniem Gali Srebrnych Kluczyków 2016 - "Bar pod zdechłym psem", to monodram poetycki w wykonaniu Dariusza Bereskiego, z częściowo śpiewanymi wierszami Władysława Broniewskiego. Opowiada o mocy i niemocy twórczej, zawieszeniu między miłością i jej brakiem, biesach popychających bohatera do samobójstwa. To opowieść o walce bohatera z własnymi słabościami, w tym z niszczącą go chorobą alkoholową. Muzykę do liryki Broniewskiego skomponował Włodzimierz Nahorny. Spektakl Kujawsko-Pomorskiego Impresaryjnego Teatru Muzycznego w Toruniu wyreżyserował Emilian Kamiński. Bilety do nabycia w kasie Teatru CK. Norwida.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji