Artykuły

Tczew. Transmisja z parady "Pippi Pończoszanki"

Dziś o godz. 17 w Tczewie odbędzie się parada spektaklu "Pippi Pończoszanka", która będzie bezpośrednio transmitowana na Facebooku Instytutu Teatralnego.

Na transmisję zaprasza Dział Pedagogiki Teatru IT. Piraci, akrobaci i główna bohaterka Pippi czekają! A na oglądanie spektaklu w namiocie cyrkowym w Warszawie zapraszamy już 30 września!

Bohaterami familijnego przedstawienia, są piraci - akrobaci i energiczna rudowłosa dziewczynka o ogromnej wyobraźni. Spektakl prezentowany jest w namiocie cyrkowym, a jego objazd jest częścią programu Lato w teatrze.

Spektakl "Pippi Pończoszanka" powstał na podstawie prozy Astrid Lindgren. Rudowłosa Pippi to dziewczynka charakterna, nie lubiącą słuchać poleceń, ale również samodzielna i odważna. Pippi czuje się też samotna, bo tęskni za swoimi rodzicami.

Jak mówi reżyser spektaklu Konrad Dworakowski: "Dziecko jest silne. Dziecko jest wrażliwe. Widzi świat takim, jaki jest naprawdę i ocenia go według najprostszych kryteriów. Dziecko ma piękną i nieposkromioną wyobraźnię. Dlatego zawsze da sobie radę. Nie znaczy to jednak, że wszystko chce robić samo, że nie potrzebuje dorosłych". Twórcy spektaklu podejmują temat podmiotowości dziecka, upominają się o jego prawo do indywidualności i o możliwość decydowania o sobie. Jednocześnie przypominają dorosłym, jak ważną rolę pełnią oni w procesie kształtowania tożsamości swoich dzieci.

Przedstawienie wypełniają żarty i porywające piosenki, a artyści wykorzystują elementy sztuki cyrkowej, m. in. akrobatykę i żonglerkę. Nieodłącznym elementem odwiedzin "Pippi Pończoszanki" w każdej miejscowości są warsztaty artystyczne i parada uliczna. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

---

Na zdjęciu: "Pippi" w Wejherowie

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji