Artykuły

Międzyzdroje. Arie operetkowe i musicalowe zaśpiewa duet z Wrocławia

Na środę do Domu Kultury na koncert Operetki i Musicalu zaprasza rozśpiewany duet małżeński Dorota Ujda-Jankiewicz i Andrzej Jankiewicz.

Dorota Ujda-Jankiewicz i Andrzej Jankiewicz to śpiewacy operowi, którzy po sukcesach w Australii, Europie i USA zaśpiewają arie i duety z operetek Straussa, Lehara i Kalmana dla publiczności

w Międzyzdrojach. W repertuarze mają także hity z musicali "Skrzypek na dachu", "Cats", "My fair lady", "West Side story", "Shrek", "New Jork" i "The Phantom of the Opera".

Dorota Ujda-Jankiewicz-niezwykła sopranistka i Andrzej Jankiewicz- tenor. Oboje pochodzą z Wrocławia i właśnie tam założyli wspólnie agencję artystyczną. Są to śpiewacy obdarzeni wspaniałymi głosami o pięknej barwie. Oczarują nas nie tylko wrażliwością i muzykalnością, ale także idealnym doborem utworów, mnóstwem pięknych kostiumów i ciekawą choreografią. Ich urok osobisty, sceniczny temperament i bardzo dobry kontakt z publicznością powodują, że już od pierwszych chwil zyskują sobie sympatię widzów przenosząc ich do zaczarowanej krainy muzyki.

Swój koncert rozpoczną arią z operetki "Baron Cygański". Strauss uznawał "Barona cygańskiego" za swe największe kompozytorskie osiągnięcie. Zauroczony folklorem cygańsko-węgierskim stworzył operetkę oddającą piękno kultury obu tych nacji.

Kolejna aria będzie z operetka także Johanna Straussa "Zemsta nietoperza". Premiera operetki odbyła się 5 kwietnia 1874 w Theater an der Wien w Wiedniu. Autorami libretta według Henriego Meilhaca i Ludovica Halevyego są Karl Haffner i Richard Genee. To opowieść o znanym finansiście, który ma trafić do aresztu za uderzenie poborcy podatkowego i obrazę sądu, tymczasem jego przyjaciel organizuje wraz z młodym arystokratą bal. Kolejna aria będzie z operetki Franciszka Lehara. Premiera miała miejsce w Wiedniu w Theater an der Wien 30 grudnia 1905 roku. Młoda i piękna wdówka zamieszkała we Francji i istnieje obawa, że może tam wyjść za mąż.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji