Artykuły

Warszawa. Dansing na 1000 par w sercu miasta

Największy warszawski dansing pod chmurką odbędzie się w sobotę 23 lipca na Placu Defilad. Organizatorzy zapraszają do tańca na największym parkiecie w stolicy.

W muzyczno-tanecznej atmosferze spędzimy letni wieczór z Marcinem Maseckim i jego orkiestrą - JAZZBANDBIGBAND.

Marcin Masecki przedstawi publiczności swoją dansingową orkiestrę jazzową. Nawiązując do jazzowych doświadczeń skompletował 13-osobowy big band i zaserwuje publiczności dwie godziny współczesnego swinga. Repertuar bazuje na nowych aranżacjach standardów złotej ery jazzu, doprawianych autorskimi komentarzami. Jest to wybuchowe połączenie tradycyjnego swinga z ekstatycznymi doznaniami rodem z imprez house i techno. Piosenki przechodzą płynnie jedna w drugą stopniowo osiągając coraz bardziej niemożliwe do wytrzymania kulminacje. Na pewno nikt nie oprze się tańcu!

Marcin Masecki o muzycznych projektach na Placu Defilad: "Publiczności przybywa z każdym koncertem. Wytwarza się niezwykła atmosfera demokratycznego dostępu do muzyki i sposobu jej przeżywania. Niektórzy jedzą i muzyka jest dla nich tłem, inni bawią się z dziećmi, jeszcze inni zasłuchują się w każdym szczególe, każdy wariant jest możliwy. Ta uniwersalność, którą w jakiś sposób Plac Defilad narzuca, jest jedną z jego największych wartości. Zeszłoroczny dansing Jazzbandbigbandu również pokazał jak bardzo ponadczasową muzyką jest jazz tradycyjny. W obliczu swinga ciężko się nie uśmiechnąć i nie tupnąć nóżką."

W orkiestrze grają najlepsi polscy jazzmani: Jarosław Bothur, Łukasz Poprawski, Przemysław Florczak - saksofony; Jerzy Małek, Maurycy Idzikowski, Robert Murakowski - trąbki; Michał Tomaszczyk, Dariusz Plichta, Piotr Wróbel - puzony; Bartosz Hołownia - banjo; Piotr Domagalski - kontrabas; Jerzy Rogiewicz - perkusja.

Całość poprowadzi zza swojego legendarnego pianina Marcin Masecki.

JAZZBANDBIGBAND

Największy dansing w mieście!

23 lipca, start: 21.30

Plac Defilad / Warszawa / Wstęp wolny

Zadanie zostało zrealizowane dzięki wsparciu finansowemu Miasta Stołecznego Warszawy.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji