Artykuły

Bydgoszcz. Monika Węgiel w amfiteatrze nad Brdą

Kolejny koncert w ramach cyklu "Rzeka Muzyki" to propozycja przede wszystkim dla miłośników piosenki francuskiej. Aktorka i wokalistka - Monika Wegiel zaśpiewa najpopularniejsze utwory Edith Piaf.

Monika Węgiel pochodzi z Wrocławia. Skończyła Akademię Teatralną w Warszawie prowadzoną przez Jerzego Satanowskiego i Grażynę Łobaszewską. Od 2001 należała do Wrocławskiej Akademii Piosenki. Od lat na scenie z sukcesem łączy umiejętności aktorskie z wokalnymi. Jest laureatką wielu wyróżnień i nagród m.in. II miejsca na Festiwalu Piosenek Agnieszki Osieckiej "Wielka woda" i drugiego miejsca na 28. Przeglądzie Piosenki Aktorskiej. W 2009 roku nominowana została do Feliksa Warszawskiego w kategorii najlepszy debiut.

Od kilku lat związana jest z Teatrem Współczesnym w Warszawie gdzie grała m.in. w spektaklach muzycznych "To idzie młodość" w reż. Macieja Englerta oraz główną rolę w "Gran Operita" [na zdjęciu] w reż. Marcina Przybylskiego oraz w widowisku "Tych lat nie odda nikt" z piosenkami Władysława Szpilmana.

Bardzo dobre recenzje zebrał debiutancki album artystki "Carte Blanche". Znalazło się na nim 15 utworów głównie najsłynniejszych przebojów Edith Piaf ale także z repertuaru Jacquesa Brela oraz Czesława Niemena. Dwa utwory na płycie tj. tytułowy "Carte Blanche" oraz "Wiwat życie" są nowymi kompozycjami Jerzego Sobeńko do słów Jacka Cygana. Słuchaczy zachwyciły nowe, przestrzenne, orkiestrowe aranżacje standardów piosenki francuskiej. Przepiękne interpretacje i niezwykły, mocny wokal Moniki Węgiel. W niedzielę francuskich piosenek w wykonaniu młode wokalistki będą mogli posłuchać entuzjaści cyklu Rzeka Muzyki.

Artystka wystąpi z zespołem Janusza Bogackiego. Jako kompozytor napisał i nagrał dla Polskiego radia i oraz na płytach ok. 350 piosenek, m.in. z Agnieszką Osiecką, Maciejem Zembatym, Jackiem Janczarskim, Jonaszem Koftą, Ireneuszem Iredyńskim, Wojciechem Młynarskim. Napisał muzykę do filmu, serialu telewizyjnego i ok. 40 przedstawień teatralnych m.in. w teatrach "Ateneum", "Powszechnym", "Współczesnym" "Bajka", "Roma", "Polonia", "Och Teatr", "Rampa" w W-wie, a także w Kaliszu, Poznaniu, Zielonej Górze, Wrocławiu, Częstochowie. Przygotował muzyczne przedstawienia z piosenek Edith Piaf, Georgesa Brassensa i Kaliny Jędrusik w Teatrze Rampa oraz Leonarda Cohena w teatrze muzycznym "Roma" w Warszawie.

Niedziela, godz. 19 Amfiteatr nad Brdą przy Operze Nova. Wstęp wolny

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji