Artykuły

Sosnowiec. Bitwa na poduszki zakończy "Lato w teatrze"

Zbliża się finał projektu "Lato w teatrze" w Teatrze Zagłębia. Z tej okazji uczestnicy warsztatów zapraszają sosnowiczan na wielką bitwę na poduszki na Patelni oraz na pokazy spektaklu, nad którym pracowali przez ostatnie dwa tygodnie.

Bitwa na poduszki, która odbędzie się w czwartek, 7 lipca o 13:45 na Patelni, jest jednocześnie akcją promującą przedstawienie "Ciało w krainie snu". Do bitwy może dołączyć każdy zainteresowany.

Nad powstawaniem spektaklu pracowali uczestnicy trzech grup: aktorsko-scenograficznej, aktorsko-dziennikarskiej oraz taneczno-multimedialnej. Opowieść rozpoczyna się w momencie, w którym młodzież szkolna wyrusza na wycieczkę. Jest to dla nich okazja do spotkania ze światem snów. Jest on często absurdalny, przeplatany motywami powieści "Alicja w Krainie Czarów", pełny na co dzień ukrytych lęków oraz marzeń - zapowiadają uczestnicy grupy dziennikarsko-promocyjnej.

Spektakl będzie zaprezentowany 9 i 10 lipca o godz. 17:00 w Teatrze Zagłębia w Sosnowcu. Bezpłatne wejściówki można zarezerwować w Biurze Obsługi Widzów, tel. 32 266 11 27.

Teatr Zagłębia już po raz drugi pozyskał dofinansowanie na organizację "Lata w teatrze". Jest to ogólnopolski program Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W trakcie dwutygodniowych warsztató uczestnicy mają szansę poznania teatru od strony kulis i stworzenia własnego spektaklu pod opieką profesjonalistów. W aktualnej 9. edycji programu dofinansowanie otrzymały 44 ośrodki z całej Polski - 21 organizacji pozarządowych i 23 samorządowych instytucji kultury.

Pokazy: 9 i 10 lipca Teatr Zagłębia w Sosnowcu

Opieka aktorska: Agnieszka Bałaga-Okońska, Michał Bałaga

Opieka taneczna: Michał Woźnica

Opieka scenograficzna: Iga Słupska

Opieka multimedialna: Miłosz Gajewski

Opieka dziennikarska: Katarzyna Niedurny

Wsparcie psychologiczne: Agnieszka Piestrzeniewicz

Uczestnicy:

Grupa aktorsko-dziennikarska: Nikola Gajek, Agata Gąsiorowska, Piotr Kasprzyk, Marta Konderak, Aleksandra Korzec, Alina Kosakowska, Karolina Kubasik, Agata Kwiecień, Julia Małuch, Aleksandra Sieja ,Aldona Świerczewska, Jakub Szkutnik, Maja Szkutnik, Weronika Wojtanowska

Grupa aktorsko-scenograficzna: Emilia Cugowska, Florentyna Dąbek, Bartosz Dzieża, Karolina Hoeftmann, Roksana Ikier, Wiktoria Rudnik, Magdalena Sadowska, Lidia Stachurska, Nikola Świtała, Nikola Szwaja, Anna Tokarska, Zuzanna Walczak, Aleksandra Wilk

Grupa taneczno-multimedialna: Sara Bagińska, Hanna Janusz, Anna Karasiewicz, Daria Kiesiewicz, Wiktoria Kiesiewicz, Monika Maszczyk, Natalia Moraczewska, Wojciech Ornat, Małgorzata Pabian, Kamila Robak, Julia Sonik, Karolina Tarnas, Zuzanna Szkutnik

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji