Artykuły

Warszawa. Praska Dorożka Teatralna zagra na Lubelskiej

Spektakl "W kole" od premiery Teatr Baj zagrał już na dwóch praskich podwórkach. Spektakle są zamknięte, lecz jeśli ktoś ma ochotę zobaczyć Praską Dorożkę Teatralną na żywo, 16 lipca o godz. 15.00 na podwórku przy Lubelskiej 30/32 odbędzie się pokaz otwarty.

Od 18 czerwca do 30 lipca jedno z praskich podwórek - co tydzień inne - odwiedza Praska Dorożka Teatralna. Z kolorowego samochodu, z żyrafą na przedzie i chorągwiami na dachu, wysiadają aktorzy, którzy grają "W kole" Krystyny Miłobędzkiej w reżyserii Sebastiana Świądra. Tym razem spektakl zostanie zaprezentowany we współpracy z Teatrem Powszechnym w ramach Festiwalu Sztuki i Społeczności Miasto Szczęśliwe.

Festiwal Miasto Szczęśliwe jest poszukiwaniem nowego modelu dialogu ludzi sztuki i społeczności lokalnej. Dla organizatorów kluczowe są współpraca, uczestnictwo, wolność, demokracja, wartości obywatelskie czy niwelowanie podziałów społecznych i tym wartościom dedykowana jest pierwsza edycja festiwalu, organizowana przez Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera. Festiwalem partnerskim dla Miasta Szczęśliwego jest Otwarta Ząbkowska - w ramach której, w weekendy w lipcu oraz sierpniu, zaplanowane są liczne działania artystyczne. Jednym z nich, odbywającym się przy Lubelskiej 30/32, będzie pojawienie się Praskiej Dorożki Teatralnej.

Spektakle "W kole", grane w kameralnej atmosferze dla mieszkańców praskich podwórek, z założenia zamknięte dla szerokiej publiczności, są swoistą podróżą. Celem tej podróży jest zbudowanie relacji między Teatrem Baj i jego dziecięcymi widzami, co istotne: nie tylko relacji artystycznej, lecz przede wszystkim relacji sąsiedzkiej. Praska Dorożka Teatralna oznacza bowiem nie tylko opuszczenie murów teatru i granie spektakli na terenie sąsiadujących z teatrem podwórek, ale przede wszystkim zbudowanie z dziećmi i ich otoczeniem mocnej więzi, w której równie ważne są obie strony relacji.

Więcej informacji o Praskiej Dorożce Teatralnej oraz o Festiwalu Miasto Szczęśliwe (patrz linki poniżej).

Partner strategiczny projektu: Stowarzyszenie Pedagogów Teatru Współpraca: Grupa Pedagogiki i Animacji Społecznej GPAS Praga Północ, LUB/LAB.

Wydarzenie wpisuje się w plany warszawskiego Zintegrowanego Programu Rewitalizacji m.st. Warszawy do 2020 roku

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji