Artykuły

Bydgoszcz. "Dybuk" Teatru Polskiego wyróżniony

22. Ogólnopolski Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej w Warszawie został rozstrzygnięty. W stolicy posypały się nagrody. Nie zabrakło wyróżnień dla bydgoskiej sceny. Za reżyserię spektaklu "Dybuk" została nagrodzona Anna Smolar. Natomiast Hanna Maciąg oraz zespół aktorski wrócili do Bydgoszczy z nagrodą Związku Artystów Scen Polskich.

"Dybuk" [na zdjęciu] inspirowany dramatem Szymona An-skiego, w opracowaniu Ignacego Karpowicza powstał jako efekt pracy zespołu teatralnego, jak mówili jego twórcy - wspólnej refleksji dotyczącej mechanizmów przemocy, z którymi młodzi ludzie mierzą się w szkole. Historia zmarłego chłopaka, który powraca jako duch jest opowieścią o winie indywidualnej i zbiorowej.

W "Dybuku" występują Mirosław Guzowski, Hanna Maciąg, Irena Melcer, Maciej Pesta, Sonia Roszczuk, Jan Sobolewski, Michał Wanio oraz Małgorzata Witkowska.

W finale Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej o zwycięstwo walczyło dwanaście spektakli. Najlepszym okazał się "Holzwege" Marty Sokołowskiej w reżyserii Katarzyny Kalwat (TR Warszawa), drugie miejsce zajęła "Nieskończona historia" Artura Pałygi w reżyserii Małgorzaty Warsickiej Teatru im. Wilama Horzycy w Toruniu.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji