Artykuły

Wrocław. cieLaroque/Helene Weinzierl w Laboratorium Ruchu ESK 2016

Spektakl "Think Fish" w wyk. austriackich tancerzy oraz panel dyskusyjny zobaczymy 18 czerwca w ramach projektu "Niech (NIE) sczezną artyści. Exchange".

Komiczno-absurdalna historia pewnego ignoranta, jego żony i ich akwarium. Para egzystuje obok siebie a ich związkowi brakuje harmonii. Trzy istoty, próbując porozumieć się ze sobą, uderzają bezwładnie, niczym fale o brzeg. Nie wiemy, jaka jest ich rola, kim są, ani dlaczego je oglądamy. Robią wszystko, by zająć obce terytorium. Może to ryby?

Para je posiłek - ryby. Para jest tak bardzo zajęta sobą, jedzeniem, swoimi problemami, manipulacjami, że nie zauważa ryb w akwarium. Ryb, z których jedną właśnie spożywa. Z których każda ma własne życie, i własne imię, i też zajęta jest swymi problemami. Tę dziwną przestrzeń wypełnia dynamika trójkąta.

Para rozmawia i patrzy na akwarium.

"Kanibale, my ryby - nie mięso", myślą ryby i dalej próbują zdobyć stały ląd. Pierwszy Świat i Trzeci Świat obok siebie, przelotny kontakt, zdziwienie. Czego ryby od nas chcą a potem powrót do bezpiecznej przestrzeni rybiej istoty Z rozmowy dowiadujemy się, że mężczyzna ma na imię Otto a jedna z ryb Wanda. "To czyste szaleństwo" - powiecie teraz. - "Tak, i macie całkowitą rację. Ale nie zapominajcie, że wszyscy siedzimy w tej samej łodzi."

Helene Weinzierl. W roku 1995, po dziesięcioletniej pracy jako tancerka, austriacka choreografka Helene Weinzierl założyła kompanię cieLaroque/helene weinzierl, z którą odwiedziła liczne festiwale m.in. w USA, Japonii, Ameryce Południowej, Singapurze, Rosji i w całej Europie, goszcząc w ponad 200 miastach. Jest dyrektorką artystyczną festiwalu per.form>d

cieLaroque/helene weinzierl zalicza się do tych austriackich grup tańca współczesnego, które od ponad 15 lat najczęściej podróżują ze swoimi spektaklami za granicę.

Niektóre z projektów łączą taniec i grę aktorską, inne z kolei operują wyłącznie jasnym i intensywnym językiem ruchowym. W ostatnich latach, obok tych środków wyrazu, artystki i artyści stosują także wideo oraz metody twórcze z innych dziedzin. Prawie wszystkie produkcje są sztuką zaangażowaną.

Panel dyskusyjny: prowadzenie Roma Hurey z udziałem Adama Kamińskiego, Yuri Koreca

Program realizowany min: we współpracy z ESK 2016, Instytutem Muzyki i Tańca, Wydziałem Kultury Urzędu Miejskiego Wrocławia.

Kurator Laboratorium Ruchu ESK 2016 - Adam Kamiński

Zespół kuratorski projektu: Niech (NIE) sczezną artyści. Exchange - Anna Królica, Roma Hurey, Adam Kamiński

Koordynacja działań w CIA - Ewa Staroń

Współorganizator programu: Narodowe Forum Muzyki

Pokazy spektakli, panele dyskusyjne, warsztaty możliwe min: dzięki wsparciu finansowemu: INTPA - INTERNATIONAL NET FOR DANCE AND PERFORMANCE AUSTRIA - Tanzquartier Wien oraz BKA i BMEIA"

Patronat: Austriackie Forum Kultury, Instytut Austriacki we Wrocławiu

Wydarzenie odbywa się pod Patronatem Honorowym Konsula Honorowego Republiki Austrii

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji