Artykuły

Łódź. "Pippi" w Ogrodzie Botanicznym

"Pippi Pończoszanka" z grupą piratów-akrobatów rusza ponownie w Polskę. Swój pierwszy tegoroczny wakacyjny objazd w ramach programu Lato w teatrze 2016 zaczyna w Łodzi. Spektakl grany jest w namiocie cyrkowym, a przeznaczony dla dzieci i dorosłych.

Bohaterka spektaklu, który powstał na podstawie prozy Astrid Lindgren to rudowłosa Pippi. Nie lubi siedzieć prosto przy stole, śpi z nogami na poduszce i nie przepada za wykonywaniem poleceń. Dziewczynka z charakterem jest bardzo odważna i silna, ale tęskni też za swoimi rodzicami.

Jak mówi reżyser spektaklu Konrad Dworakowski "Dziecko jest silne. Dziecko jest wrażliwe. Widzi świat takim, jaki jest naprawdę i ocenia go według najprostszych kryteriów. Dziecko ma piękną i nieposkromioną wyobraźnię. Dlatego zawsze da sobie radę. Nie znaczy to jednak, że wszystko chce robić samo, że nie potrzebuje dorosłych".

Spektakl wyprodukowany w 2013 przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego i Teatr Pinokio w Łodzi podejmuje temat niezależności dziecka, zwraca uwagę na jego prawo do indywidualności i samodzielności. Jednocześnie przypomina dorosłym, jak ważną rolę pełnią oni w procesie kształtowania tożsamości swoich dzieci. Przedstawienie wypełniają żarty i porywające piosenki, a artyści wykorzystują elementy sztuki cyrkowej, m. in. akrobatykę i żonglerkę.

Zapraszamy na rodzinne spektakle w Łodzi:

***

23 i 24 czerwca 2016, godz. 17:00

Namiot cyrkowy w Ogrodzie Botanicznym

ul. Krzemieniecka 36/38, Łódź

bezpłatne wejściówki do odbioru w Teatrze PINOKIO w Łodzi (ul. Kopernika 16, Łódź) od 13 do 17 czerwca w godzinach 8:00 - 16:00 w Biurze Obsługi Widza oraz 19 czerwca w godz. 10:00-13:00 w Kasie Teatru.

24 czerwca, godz. 10:00-12:00

warsztaty w Ogrodzie Botanicznym | zapisy:rezerwacje@teatrpinokio.pl

--

Objazd "Pippi Pończoszanki" realizowany jest w ramach programu Lato w teatrze. To program Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zainicjowany został w 2008 roku. Odpowiada on na potrzebę popularyzacji innowacyjnych praktyk z obszaru pedagogiki teatralnej, kształtowania widza teatralnego jako świadomego i aktywnego odbiorcy sztuki oraz budowy platformy wymiany doświadczeń i myśli różnych środowisk odpowiedzialnych za edukację teatralną. Jest jednym z najważniejszych projektów realizowanych przez Dział Pedagogiki Teatru Instytutu Teatralnego.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji