Artykuły

Kalisz. Teatralna opowieść o niepamięci

11 czerwca kolejna premiera na scenie Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu. Zobaczymy "K. albo wspomnienie z miasta".

Za kilka dni, bo już 11 czerwca na scenie kameralnej obejrzymy kolejną premierę zespołu kaliskiego teatru im. W.Bogusławskiego. "K. albo wspomnienie z miasta" w reżyserii Weroniki Szczawińskiej i do tekstu Agnieszki Jakimiak to "opowieść o fantomowym życiu pewnej społeczności.

Opowieść o niepamięci i wywoływaniu wspomnień. Historia o pomieszaniu czasów. Emocjonalne śledztwo prowadzone w widzialnym mieście nawiedzanym przez niewidzialną przeszłość. Spektakl, łączący teatralność z muzyczną instalacją i elementami słuchowiska na żywo, stawia pytania o widmowy charakter naszej teraźniejszości. O życie w mieście, z którego zniknęła jedna trzecia mieszkańców. Mieście, którego osiemsetletni kształt został unicestwiony na zawsze i bezpowrotnie".

Oto Van Der i Marco Polo - architekt i podróżnik znani ze spektaklu "Klęski w dziejach miasta" - trafiają do K., miasta naznaczonego nieobecnością i dziwnym brakiem. Do K. sprowadza ich zagadkowe zlecenie, którego podejmują się już nie jako wędrowcy, ale detektywi. Nie wiedzą, kto ich wzywał i nie do końca rozumieją cel swojej misji. Podążają tropem niepokojących miasto dźwięków.

Na scenie zobaczymy: Nataszę Aleksandrowitch, Agnieszkę Dzięcielską, Ewę Kibler, Dawida Lipińskiego, Wojciecha Masacza, Marcina Trzęsowskiego i Maję Wachowską.

Bilety na premierę już wszystkie sprzedano, ale na kolejne spektakle kupimy je bez trudu. A pewnie warto, choćby ze względu na fakt, że "Klęski w dziejach miasta" ("K. albo wspomnienie z miasta" to jego kontynuacja) duetu

Szczawińska - Jakimiak odniosły wiele sukcesów i znalazły się m.in. w finale 22. Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji