Artykuły

Warszawa. Debata "Empatia w sferze publicznej" w Nowym

5 czerwca o godz. 18.00 w Świetlicy Nowego Teatru odbędzie się debata "Empatia w sferze publicznej", którą poprowadzi prof. Krystyna Duniec.

Debata Laboratorium Nowych Praktyk Teatralnych Uniwersytetu SWPS i Nowego Teatru

Goście: Łukasz Chotkowski, Anna Smolar, Jola Janiczak, Joanna Pawluśkiewicz, Igor Stokfiszewski, Marek Beylin

Prowadzenie: Prof. Krystyna Duniec

Laboratorium Nowych Praktyk Teatralnych to pierwszy w Polsce rozbudowany program zajęć umożliwiający zdobycie wiedzy i umiejętności pozwalających zrozumieć idee artystyczne i zasady działania współczesnego teatru artystycznego i zarządzania współczesną kulturą. Na zakończenie tegorocznego semestru prof. Krystyna Duniec, kierowniczka projektu, razem ze studentami oraz z wykładowcami i twórcami związanymi z Nowym Teatrem zaprasza na debatę o empatii w sferze publicznej.

Nowy Teatr otwiera się w szczególnym czasie politycznym, kiedy mowa nienawiści przybrała jeszcze na sile. Pytanie: co zrobić, żeby ją osłabić? Czy sztuka i edukacja mogą przyczynić się do złamania języka nienawiści?

W debacie zastanowimy się nad emocjami, kompleksami i lękami z lewa i z prawa, które wywołują nienawiść społeczną i uniemożliwiają empatyczny dialog przeciwnych stron i krytyczne przyjrzenie się wzajemnej argumentacji bez apriorycznej niechęci, negatywnej stereotypizacji i obrażania.

Jaką więc odtrutkę na nienawiść dziś przygotować, żeby wywołać tę wzajemną empatię, bo tylko ona pozwala na przekroczenie "Rubikonu hejtu"? Jaką my mielibyśmy propozycję w tej sprawie?

Wstęp wolny.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji