Artykuły

Śląskie. Przebój o miłości, spektakl dla dzieci i komedia o pieniądzach

To ostatnia okazja, by jeszcze w tym sezonie zobaczyć "Młodego Frankensteina" w Teatrze Rozrywki i inne interesujące produkcje.

Śpiew, taniec i dobra zabawa

Piątek-niedziela, godz. 19 i 17, Chorzów, Teatr Rozrywki, ul. Konopnickiej 1

W ten weekend nadarzy się ostatnia w sezonie okazja, by zobaczyć najnowszy musical zrealizowany w Teatrze Rozrywki w Chorzowie. To oczywiście znakomity "Młody Frankenstein" [na zdjęciu] Mela Brooksa i Thomasa Meehana w reżyserii Jacka Bończyka. Bez wątpienia jest to jeden z najlepszych musicali, jakie powstały na tej scenie w ostatnich latach, ponieważ zawiera wszystkie elementy widowiskowego, rozrywkowego show dla całych rodzin, począwszy od przekładu libretta przez Grzegorza Wasowskiego, przez melodyjne aranżacje piosenek, olśniewającą scenografię i świetną choreografię, po znakomite aktorstwo zespołowe. Aczkolwiek pod względem dramatycznym prym wiedzie tu Artur Święs w tytułowej roli, a wokalnym - Wioletta Białk, której fantastyczny głos jeszcze długo po zakończeniu spektaklu rozbrzmiewa w naszych uszach. Jest zabawnie, lekko i z dystansem. Bilety: 30-70 zł.

Podróż do krainy wyobraźni

Piątek-niedziela, godz.19, Sosnowiec, sala koncertowa Muza, ul. Warszawska 2

Jeżeli nie mieliście jeszcze okazji świętować ze swoimi pociechami Dnia Dziecka, możecie nadrobić tę zaległość zabierając je na spektakl "Promisedland, czyli Pan Piotruś, który nie chce dorosnąć" w wykonaniu absolwentów bytomskiego Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu PWST w Krakowie. W wyjątkowej inscenizacji, pełnej wspaniałej muzyki skomponowanej na tę okoliczność przez Dominika Strycharskiego artyści pod pieczą reżyserki Katarzyny Raduszyńskiej zastanowią się, kim dziś jest postać Piotrusia Pana. Opowiedzą historię wielu różnych potencjalnych Piotrusiów, korzystając z narzędzi teatru plastycznego i dramatycznego, tańca oraz sztuki multimedialnej. Spektakl powstał we współpracy z Jazdaa Polska! - Fundacją Na Rzecz Młodych Twórców oraz Miejskim Klubem im. Jana Kiepury - Energetycznym Centrum Kultury. Bilety: 20-30 zł.

Pieniędzy nigdy dosyć

Sobota-niedziela, godz. 18, Sosnowiec, Teatr Zagłębia, ul. Teatralna 1

Teatr Zagłębia zaprasza na komedię "Najdroższy" francuskiego mistrza gatunku, czyli Francisa Vebera. Bohaterem sztuki jest Francois Pignon, życiowy pechowiec i nieudacznik, desperacko próbujący zwrócić na siebie uwagę. W "Najdroższym" Pignon ponownie staje w centrum opowieści - tym razem traci pracę i rodzinę, nie ma grosza przy duszy ani perspektyw na przyszłość. Wydawałoby się, że to sytuacja bez wyjścia, a jednak nie! Pignon bierze sprawy w swoje ręce i postanawia znaleźć rozwiązanie, którego skutki zaskoczą nawet jego samego. Jaki jest jego pomysł? Bardzo przewrotny! Bilety w cenie 30-45 zł.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji