Artykuły

Tarnów. Teatralny Dzień Dziecka z Pinokiem

W niedzielę 29 maja w tarnowskim teatrze prawdziwa uczta dla najmłodszych. Spektakl, piknik oraz wystawa prac. To wszystko z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka oraz premiery spektaklu Carlo Collodiego "Pinokio" w reż. Rafała Matusza.

Tradycyjnie już w okolicach Dnia Dziecka, zespół Solskiego nie zapomina o swoich najmłodszych widzach. W tym roku oficjalne obchody rozpoczną się we foyer 29 maja od godz. 13.30 piknikiem teatralnym. W programie dwugodzinnej zabawy, m. in.: zabawy i konkursy, które poprowadzi Mariusz Szaforz, aktor i reżyser tarnowskiej sceny, malowanie twarzy, kącik zdrowego uśmiechu, teatralna garderoba czy pokazy tańca dzieci ze Szkoły StarDance.

Tuż po pikniku, o godz. 16.00 na Dużej Scenie premiera "Pinokia" Carlo Collodiego, w reżyserii Rafała Matusza ze scenografią Izabeli Toroniewicz oraz muzyką Maxa Kohyta.

Na pytanie co jest aktualne w Pinokiu, reżyser Rafał Matusz odpowiada: "Wydaje mi się, że cały Pinokio jest aktualny. To znaczy, jest to opowieść o przemianie, jakiejś transgresji, przejściu, poszukiwaniu człowieczeństwa. Przejściu z takiego kogoś nieokrzesanego, nieogarniętego, niedojrzałego, do kogoś pełnowartościowego, mądrego, dojrzałego, w wyniku doświadczeń i procesu przemiany. To jest tak jakby historia o poszukiwaniu człowieczeństwa".

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji