Artykuły

Białystok. "Romeo i Julia" za 400 gr

Do akcji przyłączyło się 90 teatrów publicznych z całej Polski. Niektóre z nich zagrają na kilku swoich scenach. Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku w ramach "Biletu za 400 groszy" wystawi spektakl "Romeo i Julia" Williama Szekspira w reżyserii Katarzyny Deszcz.

21 maja teatry publiczne w całej Polsce zagrają swoje spektakle w ramach organizowanej już po raz drugi akcji biletu za grosze. W tym roku odwołują się do rocznicy śmierci dramatopisarza wszechczasów - Williama Shakespeare'a. Bilety w specjalnej cenie 400 groszy (4 zł) będzie można kupić osobiście w kasach teatrów. Sprzedaż rozpocznie się 14 maja.

- Chcielibyśmy, by akcja "Bilet za 400 groszy" przyciągnęła do teatru zwłaszcza tych widzów, którym z teatrem nie po drodze, którzy nie mają nawyku uczestniczenia w wysokiej kulturze, którzy nie wynieśli ani z domu, ani nie ugruntowali w życiu takiego przyzwyczajenia lub nie doznali nigdy prawdziwej przyjemności z faktu bycia widzem przedstawienia teatralnego. Liczymy na tych, których teatr rozczarował lub zawiódł ich oczekiwania, ale też na tych, którym teatr kojarzy się ze sztywnym, nudnym lub szkolnym obowiązkiem. Akcja "Bilet za 400 groszy" jest dla wszystkich, tak, jak teatr jest dla wszystkich. Przyjdź i przekonaj się do teatru - zachęca Agnieszka Korytkowska-Mazur, Dyrektorka Teatru Dramatycznego.

Sprzedaż biletów rozpocznie się 14 maja i będzie prowadzona, podobnie jak w ubiegłym roku, tylko w kasach teatrów. - Zależało i zależy nam na tym, aby widzowie przypomnieli sobie, także symbolicznie, którędy wiedzie droga do teatru oraz aby dla wszystkich "droga do biletu" była podobna. Sprzedaż rozpocznie się w sobotę, która dla teatrów będzie intensywnym dniem pracy, ale wielu widzom da szansę na pojawienie przed kasą teatru - wyjaśnia Dorota Buchwald, dyrektor Instytutu Teatralnego.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji