Artykuły

Kielce. "Robale" w Kubusiu za grosze

Teatr Lalki i Aktora Kubuś w Kielcach włącza się w ogólnopolską akcję "Bilet za 400 groszy". W sobotę 21 maja o godz. 17 zaprasza na "Robale" Agaty Biziuk.

21 maja 2016 roku teatry w całej Polsce zagrają spektakle w ramach akcji biletu za grosze. W tym roku 90 teatrów publicznych przyłączyło się do obchodów II Dnia Teatru Publicznego.

Oczywiście i "Kubuś" włącza się w tę akcję. W sobotę 21 maja 2016 roku o godzinie 17.00 zagramy "Robale".

Terminem robale określamy zwykle małe zwierzątka, które żyją wokół nas, ale których nie lubimy, brzydzimy się ich czy nawet boimy. Robale mają raczej nikłe szanse na to, by tak jak psy czy koty stać się naszymi ulubieńcami. Warto jednak dowiedzieć się o nich czegoś więcej, poznać rolę, jaką spełniają w środowisku, w którym żyją.

Nasze przedstawienie, przybliżając dzieciom w atrakcyjny, dowcipny sposób podstawową wiedzę na ten temat, spełnia ważną rolę w kształtowaniu ich świadomości ekologicznej. Pomaga dzieciom również oswoić się z tymi małymi zwierzątkami, a tym samym pozbyć się lęku przed nimi.

Spektakl jest rzadką okazją do zajrzenia w głąb ziemi, by lepiej poznać, a może i polubić, jej mieszkańców. Żyją tu obdarzone ludzkimi cechami turkucie i dżdżownice: dwie kłótliwe, ale w gruncie rzeczy sympatyczne mamy i ich zaprzyjaźnieni z sobą synowie oraz mądry kret albinos, który woli czuć się wyjątkowy niż inny.

Robale wiodą w swoim podziemnym świecie zwykły, codzienny żywot. Żyją swoimi przyjaźniami i konfliktami do czasu, gdy niespodziewanie na ich terytorium pojawia się człowiek. Rodzina ludzi, która właśnie kupiła tu działkę, wprowadza dużo zamieszania w życie naszych bohaterów.

Nowa sytuacja, w której znalazły się robale, z jednej strony zaczyna zagrażać ich bezpieczeństwu, ale z drugiej wyzwala w nich poczucie solidarności i pomaga dostrzec absurdalność dotychczasowych kłótni.

Spektakl w zabawny i surrealistyczny sposób opowiada o sile przyjaźni i banalności konfliktów, poruszając również tematykę ekologii.

Spektakl grany jest w ramach akcji "Bilet za 400 groszy", finansowanej ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a koordynowanej przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

14 maja o godzinie 16.00 zapraszamy do Kasy naszego Teatru, od tego momentu będzie można kupować te specjalne bilety. Na spektakle grane w ramach akcji "Bilet za 400 groszy" jedna osoba może kupić maksymalnie 2 bilety.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji