Artykuły

Płock. Na "Poskromienie złośnicy" za grosze

21 maja, w Dzień Teatru Publicznego w Polsce, Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego zaprasza na spektakl "Poskromienie złośnicy". Tego dnia teatry w całej Polsce zagrają spektakle za 400 groszy z okazji 400. rocznicy śmierci Williama Shakespeare'a.

Bilety w specjalnej cenie 4 zł będzie można kupić osobiście w kasie teatrów.

Akcja finansowana jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a koordynowana przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

W ubiegłym roku była jednym z ważniejszych wydarzeń obchodów 250-lecia teatru publicznego w Polsce i zyskała ogromne powodzenie. Na widowniach zasiadło blisko 50 tysięcy widzów - także, a może przede wszystkim tych, którzy do teatru zaglądają rzadko lub wcale. - Zależało nam na tym, aby w wyjątkowym roku dla polskiego teatru otworzyć się na nową publiczność i zaprosić ją do miejsca, które ma w Polsce szczególne znaczenie. W swojej historii teatr wielokrotnie udowadniał - zwłaszcza w momentach najtrudniejszych - że jest przestrzenią wspólną, przestrzenią, w której szczerze dyskutuje się o sprawach najważniejszych - wyjaśnia Dorota Buchwald, dyrektorka Instytutu Teatralnego.

W tym roku organizatorzy znów powtarzają, że "Grosze grają rolę" - właśnie to hasło będzie towarzyszyło akcji oraz że bez wsparcia z publicznych pieniędzy, a więc z pieniędzy nas wszystkich, polski teatr publiczny jako idea i jako konkretne miejsca na mapach polskich miast nie mógłby istnieć.

Na "Poskromienie złośnicy" na płockiej scenie bilety można kupić osobiście w kasie teatru. Nie ma przedsprzedaży czy rezerwacji. Jedna osoba może kupić tylko dwa bilety po 400 groszy. Teatr nie może sprzedać biletów osobom prawnym oraz organizacjom nieposiadającym osobowości prawnej (na fakturę). Sprzedaż rozpocznie się 14 maja.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji