Artykuły

Białystok. Do teatru i opery za grosze

"Skrzypek na dachu" w operze, "Romeo i Julia" u Węgierki i "Faza REM Phase" u lalkarzy - bilety na te spektakle wystawiane 21 maja można zdobyć za 400 groszy.

W sobotę 21 maja w polskich teatrach publicznych po raz drugi odbędzie się akcja bilet za grosze. W ubiegłym roku cena biletu (250 groszy) nawiązywała do 250-lecia istnienia teatru publicznego w Polsce. W tym roku odwołuje się z kolei do 400. rocznicy śmierci wielkiego dramatopisarza - Williama Szekspira.

Zdobycie takiego biletu wymaga pewnego wysiłku - w kolejkę warto ustawić się dużo wcześniej. Doświadczenia z poprzedniego roku pokazują, że takie wejściówki wyprzedają się zaledwie w ciągu kilkunastu minut.

W operze musical

Opera i Filharmonia Podlaska 21 maja o godz. 19 proponuje widzom musical "Skrzypek na dachu" Jerry'ego Bocka.

- Świetna obsada, bajeczna scenografia, uroda scen zbiorowych, niezwykła dramaturgia, efektowne rozwiązania inscenizacyjne oraz porywająca muzyka. To wszystko, co składa się na potwierdzenie legendarnego fenomenu "Skrzypka na dachu" na scenie opery, może zarazić musicalem już na zawsze - mówi Damian Tanajewski, dyrektor OiFP. - Liczymy na to, że akcja pozwoli wielu osobom zasmakować w tej sztuce i że pozostaną z nami na dłużej.

Romans wszech czasów u Węgierki

Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w ramach akcji o godz. 17 wystawi spektakl "Romeo i Julia" Williama Szekspira w reżyserii Katarzyny Deszcz [na zdjęciu].

- Chcielibyśmy, by ta akcja przyciągnęła do teatru zwłaszcza tych widzów, którym z teatrem nie po drodze, którzy nie mają nawyku uczestniczenia w wysokiej kulturze, którzy nie wynieśli ani z domu, ani nie ugruntowali w życiu takiego przyzwyczajenia lub nie doznali nigdy prawdziwej przyjemności z faktu bycia widzem przedstawienia teatralnego - wyjaśnia Agnieszka Korytkowska-Mazur, dyrektorka teatru. - Liczymy na tych, których teatr rozczarował lub zawiódł ich oczekiwania, ale też na tych, którym teatr kojarzy się ze sztywnym, nudnym lub szkolnym obowiązkiem. Akcja "Bilet za 400 groszy" jest dla wszystkich, tak, jak teatr jest dla wszystkich. Przyjdź i przekonaj się do teatru - zachęca.

Marzenia senne u lalkarzy

Tego samego dnia Białostocki Teatr Lalek o godz. 18 zaprasza na oniryczny spektakl "Faza REM Phase". To teatralna analiza marzeń sennych przeprowadzana przez aktorów z Niemiec i Polski. Punktem wyjścia do pracy nad spektaklem są sny, czyli świat, który leży na uboczu realności, a w którym poruszamy się, żyjemy i działamy.

Kolejki przed

Sprzedaż biletów na te spektakle rozpocznie się w najbliższą sobotę, 14 maja i będzie prowadzona - podobnie jak w ubiegłym roku - tylko w kasach teatrów. Należy się spodziewać, że również i tym razem na długo przed ich otwarciem ustawią się kolejki.

Akcja "Bilet za 400 groszy" jest akcją ogólnopolską, którą finansuje ministerstwo kultury, a koordynuje Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji