Artykuły

Tychy. O sekretach mistrzów malarstwa w Andromedzie

14 maja, o godz. 18.30 w Pasażu Kultury Andromeda - Laboratorium Sztuki, odbędzie się druga część cyklu "Po drugiej stronie płótna" - "Nie wszystko złoto...". Po ostatnim sukcesie artyści występujący w spektaklu postanowili ponownie wprowadzić widzów w świat wielkiego malarstwa.

Spektakl "Nie wszystko złoto..." to druga po "Uchu van Gogha" odsłona cyklu o sekretach mistrzów malarstwa. Tym razem poznamy historię jubilera, który został malarzem, dowiemy się dlaczego w czwartki lepiej unikać autobusów i czy okno zawsze musi być otwarte.

Cały cykl nosi nazwę "Po drugiej stronie płótna" i zrodził się w głowie tyskiej artystki - Agnieszki Kijas. W projekt zaangażowali się twórcy znani z tyskiej sceny kulturalnej. Oprócz autorki w spektaklu wystąpią: sam dyrektor Teatru Małego w Tychach, Andrzej Maria Marczewski oraz Sławomir Żukowski - plastyk, aktor oraz twórca teatru BELFEgoR.

Formuła jest prosta: troje przyjaciół - poetka , aktor i malarz - prowadzi luźną rozmowę o sztuce. Wartki dialog, przerywany wejściami pasażerki tudzież pasażera, dodatkowo ilustruje pokaz multimedialnym. Chodzi o to, by widz mógł oglądać arcydzieła, o których akurat jest mowa. Tym razem cykl zagości w sali kinowej, a to oznacza, że prezentacja multimedialna, jaka towarzyszy występowi, zostanie wyświetlona na dużym, profesjonalnym ekranie.

Start o 18:30. Wstęp wolny.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji