Artykuły

Gniezno. "Zbrodnia i kara" za grosze u Fredry

Teatr Fredry po raz kolejny włącza się do akcji "Bilet za 400 groszy". W jej ramach będzie można zobaczyć najnowszą premierę Teatru Fredry "Zbrodnię i karę" Gnieźnieński teatr w ramach akcji pokaże "Zbrodnię i karę" wg Fiodora Dostojewskiego w reż. Małgorzaty Bogajewskiej.

To najświeższy spektakl w repertuarze Teatru Fredry, co sprawia że akcja promocyjna jest nie lada gratką. "Zbrodnia i kara", wystawiona na gnieźnieńskiej scenie dokładnie w 150. rocznicę swoich narodzin, jest mistrzowską wiwisekcją psychiki człowieka, w którym dobro toczy odwieczną walkę ze złem. To wnikliwe, ponadczasowe studium ludzkiej natury: impulsów, obsesji i lęków, traktat o winie i odkupieniu, dumie i pokorze, odwadze i przerażeniu, pysze i współodczuwaniu. To intrygująca i niepowtarzalna podróż w głąb ludzkich przeżyć. Premiera tego spektaklu, która miała miejsce 17 kwietnia br. była swoistą kulminacją podjętych w tym sezonie przez Teatr Fredry rozważań o problemie winy i odpowiedzialności za własne czyny.

- To wspaniała inicjatywa, niezwykle cenna szczególnie dla mieszkańców mniejszych miejscowości, dla których bariera finansowa bywa niekiedy najistotniejszą przyczyną rezygnacji z uczestnictwa w życiu kulturalnym - mówi dyrektor Teatru im. A. Fredry w Gnieźnie Joanna Nowak. - Taka sytuacja nie jest obca Gnieznu, tak więc z tym większą radością nasz Teatr po raz kolejny bierze udział w tej akcji, ciesząc się możliwością zaproszenia do nas tych osób, które, być może, nigdy nie byłyby w stanie z naszej propozycji skorzystać.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji