Artykuły

Częstochowa. "Na czworakach" z warszawskiej Polonii

W sobotę 7 maja agencja Czewart zaprosi częstochowską publiczność na spektakl Teatru Polonia "Na czworakach" w reżyserii Jerzego Stuhra. Sztuka Tadeusza Różewicza będzie grana na scenie Filharmonii Częstochowskiej o godz. 19.30. Bilety kosztują od 80 do 180 zł.

"Na czworakach" to sztuka Tadeusza Różewicza, należąca do polskiego kanonu teatralnego. O poecie i dramaturgu Jerzy Stuhr napisał pracę magisterską, a nawet dwie - na Uniwersytecie Jagiellońskim i w krakowskiej szkole teatralnej. Po latach sam podjął się reżyserii spektaklu dla Teatru Polonia, a także interpretacji głównej postaci, czyli poety Laurentego. To inteligent, który ucieka przed społecznymi oczekiwaniami we własny świat, w którym woli bawić się elektryczną kolejką niż pełnić rolę autorytetu. Jego dom twardą ręką prowadzi gospodyni Pelasia, którą gra Dorota Stalińska (wychwalana niezwykle przez krytyków). Tej dwójce na scenie towarzyszą Anna Karczmarczyk, Michał Breitenwald, Wojciech Chorąży, Andrzej Glazer, Wiesław Komasa, Maciej Kosmala oraz Krystian Łysoń (zamiennie Mateusz Kmiecik).

Autorem muzyki do "Na czworakach" jest Jerzy Satanowski, za scenografię i kostiumy odpowiada Elżbieta Terlikowska.

Spektakl będzie grany na scenie Filharmonii Częstochowskiej o godz. 19.30. Trwa 110 minut. Bilety kosztują od 80 do 180 zł. Można je kupić w kasie filharmonii i na stronie eBilet.pl.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji